Hangouts ma szanse zyskać popularność? Dzięki YakYak jest to całkiem możliwe | Tabletowo.pl

Hangouts ma szanse zyskać popularność? Dzięki YakYak jest to całkiem możliwe

Dołącz do dyskusji 0

Bez wątpienia w Polsce najpopularniejszym komunikatorem internetowym jest Messenger. Co ciekawe, na prawie każdym smartfonie z Androidem znajdziemy również inny program przeznaczony do rozmów – Google Hangouts. Niestety, choć produkt ten jest bardzo wygodny, to jednak cierpi na brak zainteresowania. Właśnie pojawiła się aplikacja, która może to zmienić. Mowa tu o YakYak.

YakYak to aplikacja typu open-source, służąca do obsługi Google Hangouts. W teorii jest to zwykły klient tejże usługi, jednak w rzeczywistości jest to coś znacznie ciekawszego. Przede wszystkim komunikator od Google na żadnym ze znanych systemów operacyjnych nie ma dedykowanej aplikacji desktopowej. Jedyne, co do tej pory mieliśmy, to rozszerzenie w Google Chrome, które jednak ma swoje wady, bowiem przeglądarka ciągle musi pracować w tle, aby na bieżąco synchronizować dane, co znacznie odbija się na wydajności baterii.

YakYak (fot. Tabletowo.pl)

YakYak to też nie jest typowy wrapper tego, co znajdziemy w wersji przeglądarkowej usługi. Niektóre elementy – między innymi interfejs – zostały stworzone od nowa. Dodano również kilka bardzo ważnych funkcji. Użytkownik może zmienić motyw – do wyboru są cztery: domyślny, niebieski, ciemny oraz material. Osobiście polecam Wam ten ostatni. Jest także możliwość zmiany wielkości czcionki i całego interfejsu. Oczywiście nie zabrakło powiadomień, pracy w tle oraz języka polskiego.

Na minus trzeba zaznaczyć brak rozmów głosowych. Niestety, aby je przeprowadzić, należy uruchomić komunikator w przeglądarce internetowej, co może być dosyć uciążliwe.

Hangouts nie cieszy się ogromną popularnością i przyznam szczerze, że trochę mnie to zasmuca, gdyż to naprawdę świetny komunikator. YakYak to narzędzie, które może nieco ten stan rzeczy poprawić. Aplikacja ta może stać się lekkim i bardzo wygodnym komunikatorem do zastosowania na komputerach, dzięki któremu skontaktujemy się z niemalże każdym, nawet jeśli on sam nie ma YakYak. Wystarczy bowiem, że dana osoba będzie miała aplikację Hangouts na swoim smartfonie.

YakYak (fot. Tabletowo.pl)

Aplikacja jest dostępna na komputery z systemami Windows, MacOS oraz Linux. Aby ją zainstalować należy – w przypadku dwóch pierwszych – wejść >na tę stronę<  i pobrać potrzebne pliki. Jeśli natomiast korzystasz z Linuxa, wystarczy, że w terminalu wpiszesz poniższą komendę:

sudo snap install yakyak

POLECAMY RÓWNIEŻ:

5 powodów, dla których warto zainteresować się Google+

Źródło: OMG!Ubuntu, własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona