Hangouts

Google Hangouts już wkrótce znikną z rynku. Będziecie tęsknić? (AKTUALIZACJA)

Google od wielu lat usiłuje szerzej zaistnieć w mediach społecznościowych. Firma miała swoje wzloty i upadki na trudnym rynku serwisów społecznościowych. Nie zabrakło też kilku ciekawych koncepcji zagospodarowania dla siebie segmentu czatów grupowych. Jednym z narzędzi do obsługi tychże czatów jest usługa Hangouts. Niestety, wiele wskazuje na to, że nie nacieszymy się nią zbyt długo.

Informacja ujrzała światło dzienne za sprawą serwisu 9to5Google. Zgodnie ze źródłem, które ma być zaznajomione z wewnętrzną strukturą Google Hangouts, firma z Mountain View zamroziła rozwój aplikacji już rok temu. Wtenczas los usługi był jeszcze niepewny. Dziś dowiadujemy się, że zbliżający się wielkimi krokami nowy rok, będzie przysłowiową ostatnią prostą dla Hangoutsów. Po tym czasie mają one zniknąć z rynku.

Reklama
Firma w międzyczasie próbowała szczęścia z komunikatorem Google Allo, jednak ta usługa, z sobie znanych względów, nie skradła serc konsumentów. Wydaje się, że tylko porażka Allo sprawiła, że nadal możemy korzystać z Hangoutsów w znanej nam formie. Firma próbuje lawirować, dając nam alternatywę w postaci kilku innych aplikacji, które są zdolne do obsługiwania wiadomości grupowych, jednak można odnieść w tym wszystkim wrażenie, że plan na rozwój tego typu usług pisany był na szybko, w dużym pośpiechu.

Warto też zauważyć, że usługa nadal cieszy się pewną popularnością. Sam korzystam z niej w zasadzie codziennie i nie ukrywam, że decyzja o wycięciu w pień kolejnej usługi społecznościowej wywołała u mnie sporą irytację. Naturalnie, mamy całkiem spory wybór tego typu narzędzi od firm trzecich, jednak wszyscy ci, którzy chcieliby pozostać w kręgu usług od potentata rynku wyszukiwarek, nie mają lekko. Nowe usługi znikają, a stare, pozornie bezpieczne, też nie mają lekko. Tym samym, Hangoutsy, które debiutowały w 2013 roku, po niespełna siedmiu latach, odejdą do lamusa.

Jaką usługę od konkurencji wybierzecie? Będzie Wam brakować Google Hangouts? Dajcie znać w komentarzach :)

źródło: 9to5google

Aktualizacja:

Po publikacji informacji na łamach 9to5google, do redaktora odezwał się dyrektor produktu Google ds. komunikacji, Scott Johnson, który zaprzeczył, jakoby decyzja o zamknięciu usługi już zapadła. Poniżej załączam Tweeta, którego zamieścił Johnson:

Wiele wskazuje więc na to, że usługa nadal pozostaje w grze.