Krótko: klawiatura Google Gboard umożliwi tworzenie własnych GIF-ów

GIF-y nigdy się nie zestarzeją. Google jest tego świadome i wypuszcza aktualizację jednej z najbardziej popularnych aplikacji na Androida i iOS. Dzięki niej, nie korzystając z zewnętrznych programów, stworzymy własną animację i wrzucimy ją wprost z klawiatury.

W niektórych regionach świata pojawiła się już aktualizacja wersji beta aplikacji, która pozwala na utworzenie własnego GIF-a wprost z z klawiatury Gboard.

Działa to tak: pod menu emoji w klawiaturze Gboard, przechodząc do sekcji „GIF” powinniśmy znaleźć opcję „Stwórz GIF” z dużym znakiem „+”. Wybranie tej funkcji przeniesie nas do aplikacji aparatu, dzięki któremu przechwycimy materiał wideo (przednią lub tylną kamerą), który następnie przerobiony zostanie na GIF-a.

Funkcja na razie dostępna jest tylko dla korzystających z wersji beta Gboarda. Jeśli chcemy dołączyć do grona betatesterów, to w sklepie Google Play przewijamy opis aplikacji do końca, a następnie znajdujemy sekcję „Zostań betatesterem”. Po kliknięciu w przycisk „Chętnie” i „Dołącz”, powinniśmy po kilku minutach dostać informację o aktualizacji Gboarda.

I już – możemy robić własne GIF-y! :)

 

źródło: Droid-Life