Co to za czasy, że aplikacja klawiatury na smartfony testuje tryb oszczędzania baterii (Google Gboard) | Tabletowo.pl

Co to za czasy, że aplikacja klawiatury na smartfony testuje tryb oszczędzania baterii (Google Gboard)

Dołącz do dyskusji 0

Popularna klawiatura na Androida i iOS może wkrótce zyskać całkiem przydatną funkcję: tryb oszczędzania baterii. Zdradza ją wersja beta aplikacji Google Gboard.

Pasjonaci z 9to5google donieśli o ciekawym odkryciu. Prześwietlili kod próbnej wersji klawiatury Gboard 7.3, i zorientowali się, że znajdują się w nim zapisy o nowym trybie oszczędzania energii. W pliku APK odnaleziono fragmenty poleceń, które aktywują się po wybraniu tej niecodziennej dla klawiatury opcji.

Tryb ten jest określany jako „ciemny motyw”, ale jako że już teraz możemy wybrać ciemną kolorystykę klawiatury Google, nie odnosi się jedynie do zmiany stylu graficznego. Blokuje użycie jasnego motywu, a także wyłącza animacje naklejek, bitmoji i odtwarzanie gifów – wszystko po to, by maksymalnie skupić się na oszczędzaniu baterii.

Funkcję będzie można włączyć ręcznie, ale jest też opcja powiązania jej z trybem oszczędzania energii w Androidzie. Wtedy klawiatura uruchomi energooszczędny motyw automatycznie.

zdj. 9to5google

Wersja beta Gboard zawiera również inne mniej lub bardziej przydatne dodatki, na przykład powiadomienia o małej ilości pamięci w urządzeniu, funkcję rozpoznawania tekstu, uniwersalny skrót do multimediów a także sugerowane naklejki oraz sekcję „ulubione”.

Wszystko to daje nam obraz klawiatury na Androida, która już dawno temu przestała być prostą i lekką aplikacją. Obecnie Gboard oraz inne podobne do niej programy są multimedialnymi kombajnami, z coraz większą liczbą funkcji. Jeszcze trochę i zaczniemy się w tym wszystkim gubić. Wkrótce Google może dodać do swojej apki tryb oszczędzania energii, a co później? Gboard Lite?

źródło: 9to5google przez GSMarena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona