Google Fi – operator internetowy na miarę XXI wieku | Tabletowo.pl

Google Fi – operator internetowy na miarę XXI wieku

Dołącz do dyskusji 0

Google uruchomił zupełnie nową usługę. Otóż gigant rynku technologii wchodzi w segment operatorów internetowych wraz z Project Fi, gdzie będą oferowane dosyć ciekawe oferty. Aktualnie jedynie Nexusy 6 z USA mogą działać w nowej sieci. Jak wyglądają poszczególne pakiety?

Po pierwsze w Google Fi będą obowiązywały nielimitowane minuty rozmów w kraju oraz pakiety SMS-ów, ale warto wspomnieć o czymś jeszcze. Wielką zaletą nowej usługi jest niski koszt połączeń międzynarodowych. W dodatku nowy operator może działać w zaskakująco dużej liczbie krajów – firma z Mountain View zapewnia o 120 państwach. Sieć współpracuje z punktami Wi-Fi. Problem zasięgu w niektórych miejscach wydaje się być rozwiązany w prosty sposób – koncepcję powinni podchwycić rywale.

Pakiety danych nie wyglądają już równie kolorowo. Każdy 1 GB internetu kosztuje 10 dolarów miesięcznie, ale za każdy niewykorzystane MB otrzymamy zwrot. Szczegółową ofertę znajdziecie na stronie operatora od Google. Niestety, nic jeszcze nie wiadomo o wejściu Fi do innych zakątków świata niż USA. Mam nadzieję, że Google szybko wprowadzi swoją usługę na Stary Kontynent – całość zapowiada się całkiem nieźle. Liczę na wsparcie nowych urządzeń, innych niż Nexus 6. Czy rzeczywiście taka strategia ma szansę polepszyć sprzedaż tych phabletów?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona