W Google Earth można teraz mierzyć odległości i powierzchnie przy pomocy nowego narzędzia | Tabletowo.pl

W Google Earth można teraz mierzyć odległości i powierzchnie przy pomocy nowego narzędzia

Dołącz do dyskusji 0

Google Earth to świetna aplikacja, która pozwala na odbywanie wirtualnych podróży w miejsca, które zawsze chcieliśmy odwiedzić. Caszem można naprawdę wsiąknąć, spacerując po ulicach odległych miast czy zwiedzając Międzynarodową Stację Kosmiczną. Myli się ten, kto twierdzi, że w Google Earth nic się nie zmienia od lat. 

To prawda, Ziemia nie zmieniła nagle kształtu, a kontynenty nadal wyglądają jak przed laty. Google Earth jednak cały czas ulega poprawkom. Dzięki nowym funkcjom dodawanym do serwisu, można zmierzyć odległość między dwoma odległymi punktami, a nawet dowiedzieć się, jaką powierzchnię ma nasze osiedlowe boisko.

Nowa funkcja dostępna jest już dla użytkowników przeglądarki Chrome na desktopy. Później, wraz z aktualizacją, otrzymają ją użytkownicy smartfonów z systemem Android i iOS. Google we wpisie na swoim blogu zaznacza, że możliwość mierzenia odległości była najczęstszą funkcją, o jaką prosili korzystający z aplikacji.

To świetna okazja, żeby przypomnieć sobie o Google Earth i to, jak dobrą decyzją Google była zeszłoroczna aktualizacja tego serwisu. Dzięki niej odbywanie wirtualnych podróży jest jeszcze przyjemniejsze, nawet, gdy nie mamy sprecyzowanego celu.

Szach-mat, płaskoziemcy! Oto dowód!

źródło: Google 

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona