Duo – nowa aplikacja do połączeń wideo. Od Google | Tabletowo.pl

Duo – nowa aplikacja do połączeń wideo. Od Google

Dołącz do dyskusji 0

Swego czasu, by pozostać w kontakcie ze znajomymi, wysyłało się miliony SMS-ów. Teraz wystarczy wejść na Facebooka, wysłać wiadomość przez Messengera czy zadzwonić przez Skype. Aplikacji pomagających nam pozostać w kontakcie z najbliższymi pojawia się coraz więcej. Idealnym tego potwierdzeniem niech będzie debiutujący dziś program od Google – Duo.

Google Duo to nic innego, jak nowa aplikacja umożliwiająca przeprowadzanie rozmów wideo. Aby zacząć z niej korzystać nie potrzebujemy zakładać nowego konta – „logujemy się” używając własnego numeru telefonu, po czym w kolejnym kroku otrzymujemy dostęp do osób z naszej listy kontaktów.

Google zapewnia, że Duo ma umożliwiać przeprowadzanie rozmów wideo dobrej jakości niezależnie od szybkości łącza internetowego, z którego w danej chwili korzystamy. Co więcej, automatycznie, bez przerywania połączenia, przełącza się między WiFi a danymi komórkowymi, jeśli zachodzi taka konieczność (np. podczas wychodzenia z domu).

W Duo dostępna jest opcja Knock Knock, która umożliwia zobaczenie przekazu wideo od nadawcy jeszcze zanim odbierzemy połączenie. Jak to wygląda, możecie zobaczyć w poniższym gifie:

google-duo-gif

Program już wkrótce będzie dostępny zarówno na Androida, jak i iOS – w momencie pisania tego tekstu aplikacja jest widoczna w sklepie Play, ale wyłącznie z opcją „wstępnie zarejestruj”. Google zapewnia, że wszelkie rozmowy są bezpieczne, dzięki zastosowaniu szyfrowania.

źródło: Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona