Google Doodle z okazji Święta Niepodległości

O rocznicy wydarzeń przypadających 11 listopada, których wspomnienie obchodzi się w Polsce jako święto narodowe, pamiętali również pracownicy Google. Z tej okazji przygotowali specjalne doodle, w którym powiewa flaga Polski.

Okolicznościowe Doodle w tym ważnym dla wszystkich Polaków dniu publikowane jest już od kilku lat. W tym roku tradycja doczekała się swojej kontynuacji, dlatego wszyscy, którzy otworzą wyszukiwarkę Google z terenu Polski, zamiast standardowego logotypu amerykańskiego giganta ujrzą, powiewającą dumnie, biało-czerwoną flagę.

Reklama

Jak wyjaśniają pracownicy firmy z Mountain View na dedykowanej stronie internetowej, tegoroczna grafika stanowi hołd dla barw polskiej flagi, których symbolika jest niezwykle bogata. Tym, którzy nie znają jej symboliki przypomniano, że kolor biały jest, w tym przypadku, kolorem nadziei. Oddaje on uczucia towarzyszące Polakom przez setki lat wojen i zmagania się z trudami codzienności. Biel polskiej flagi oznacza nadzieję na czasy wypełnione pokojem, narodową jednością i dostatkiem. Drugim kolorem flagi jest czerwień, stanowiąca niezacieralne wspomnienie wszystkich tych, którzy zmuszeni byli cierpieć w imię wolności.

fot. Google

We wpisie wyjaśniającym tradycję Święta Niepodległości przypomniano również, że stanowi on rocznicę wydarzeń 11 listopada 1918 roku, kiedy to Rada Regencyjna przekazała władzę na ówczesnych ziemiach polskich Józefowi Piłsudskiemu. Znalazła się również informacja o centralnych obchodach 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które odbędą się na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Nie jest to jednak jedyne wspomniane wydarzenie. Google przypomina również o organizowanych w tym dniu biegach niepodległości, które w tym roku odbędą się w Warszawie, Gdyni i Rzeszowie.

fot. Google

Jak informuje Google, zasięgiem okolicznościowego doodla objęte jest wyłącznie terytorium Polski, dlatego osoby odwiedzające wyszukiwarkę z adresu IP innego niż krajowy grafika nie wyświetli się. Jej wizualizacja dostępna jest na stronie internetowej autorów wyszukiwarki. Można tam również znaleźć historyczne grafiki, które pojawiały się na głównej stronie Google w dniu 11 listopada.

Jako redakcja Tabletowo.pl przyłączamy się do pamięci o wydarzeniach, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach okupacji, życząc ciekawego, miłego i pogodnego spędzenia dzisiejszego dnia.

Źrodło: Google