Jeśli tęsknicie za Operą Max, Google ma coś dla Was. Dzięki tej apce zaoszczędzicie na pakietach danych | Tabletowo.pl

Jeśli tęsknicie za Operą Max, Google ma coś dla Was. Dzięki tej apce zaoszczędzicie na pakietach danych

Dołącz do dyskusji 0

Datally – tak nazywa się aplikacja, którą Google właśnie wprowadziło do sklepu Google Play. Jeśli często przejmujemy się zbyt szybko topniejącymi zapasami płatnych megabajtów albo jesteśmy maniakami oszczędzania danych, to jest to program pisany właśnie pod nas.

Apka ma kilka przydatnych funkcji. Na przykład powiadomi nas, kiedy znajdziemy się w zasięgu niezabezpieczonej hasłem sieci Wi-Fi lub dokładnie zwizualizuje, które aplikacje i w jaki sposób łączą się z internetem w tle. Można łatwo decydować, które z nich będą mogły korzystać z takich przywilejów lub ograniczyć pobieranie danych tylko do tej aplikacji, która aktualnie jest aktywna na głównym ekranie.

Jeśli jesteśmy długoletnimi użytkownikami Androida, wymienione opcje mogą nie wydawać się nam jakoś specjalnie odkrywcze: wszak teraz wielu producentów smartfonów ma własne nakładki systemowe i narzędzia, które pozwalają w mniej lub bardziej zaawansowany sposób zarządzać danymi wykorzystywanymi przez aplikacje. Z drugiej strony, nawet jeśli w naszych smartfonach takie opcje się znajdują, to nie zawsze informacje są w prosty i przejrzysty sposób przedstawiane, lub dostęp do nich nie jest zbyt łatwy. To może być zaletą oddzielnej aplikacji, w tym Datally.

Aplikacja Google powstała głównie z myślą o tych użytkownikach, dla których zbyt duże zużycie danych mobilnych rzeczywiście może sprawiać pewne kłopoty – na przykład w krajach, gdzie pakiety internetowe są nieprzeciętnie drogie. Opłaty za takie usługi mogą nieźle dać po kieszeni również nam, jeśli zapomnimy wykupić odpowiednią paczkę danych przed wyjazdem za granicę, zwłaszcza jeśli podróżujemy do krajów nie zrzeszonych w Unii Europejskiej.

Datally może spodobać się tym, którzy żałowali, że Opera wycofała ze sklepu Google Play jedną ze swoich najbardziej rozpoznawalnych aplikacji – Opera Max. Jak twierdzi Google, podczas testów ich apki na grupie 500000 użytkowników, pozwoliła ona zaoszczędzić średnio 30% danych.

źródło: The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona