Google Chrome na iPada już jest. Drive również

Google Chrome na iPada

O planach udostępnienia przeglądarki Chrome dla mobilnych urządzeń Apple mówi się od kilku tygodniach. Dotychczas były to wyłącznie spekulacje, które mogły wydawać się wyssane z palca. Nic bardziej mylnego. Podczas drugiego dnia trwania Google I/O 2012 okazało się, że analityk Ben Chacter, który w zeszłym miesiącu zapowiadał, że nadchodzi wersja Chrome na iOS, nie mylił się. Firma Google udostępniła dziś dwie swoje usługi użytkownikom sprzętu koncernu z Cupertino: przeglądarkę Chrome oraz wirtualny dysk Drive (konkurencja Dropbox). Obie są już ogólnodostępne.

Chrome na iPada oferuje dobrze nam znane funkcje, jak przeglądanie stron w trybie incognito, synchronizacja pomiędzy wieloma urządzeniami i wiele innych. Otwierając Chrome naszym oczom ukazuje się kilka kafelków z najczęściej otwieranymi stronami, poniżej do naszej dyspozycji są ostatnio zamknięte karty; ciągle pod ręką mamy również zakładki i synchronizację z innymi urządzeniami (screen poniżej). Korzystanie z tej przeglądarki jest intuicyjne, co w połączeniu z możliwością synchronizacji historii czy otwartych kart z pewnością sprawi, że aplikacja szybko zdobędzie sporo zwolenników wśród posiadaczy sprzętu z iOS. Dla zasady należy zauważyć, że Chrome na urządzeniach Apple nie można ustawić jako domyślnej przeglądarki.

Przeglądarka Chrome dostępna jest na iOS oczywiście za darmo – można ją pobrać z AppStore. Kompatybilna jest z mobilnymi urządzeniami z logo nadgryzionego jabłka na obudowie (tj. iPhone, iPad i iPod) pracującymi pod kontrolą iOS w wersji 4.3 lub nowszej. Z Drive natomiast mogą skorzystać posiadacze sprzętu z systemem od wersji iOS 5.

Google Chrome na iPada

źródło

Dzięki Arkadiusz za podesłane info! ;)