Google Chrome ułatwi Ci życie i zacznie sugerować artykuły o podobnej tematyce | Tabletowo.pl

Google Chrome ułatwi Ci życie i zacznie sugerować artykuły o podobnej tematyce

Dołącz do dyskusji 0

Nie wiem, jak Wy, ale ja czasami po przeczytaniu artykułu szukam innego o podobnej tematyce. Wymaga to ode mnie użycia funkcji „Szukaj w”, a następnie przeglądania wyświetlonych stron. Oczywiście, nie jest to wiele czynności, lecz można by to przyśpieszyć. Jak? Przy pomocy nowej funkcji w Google Chrome Canary.

Od pewnego czasu Google stara się wdrożyć w swoich usługach opcję sugerowania artykułów. Mi osobiście to nie przeszkadza – uważam to nawet za dobry pomysł. Dzięki temu w szybki sposób mogę przemieszczać się po interesujących mnie tematach.

Amerykański gigant w najnowszej odsłonie swojej mobilnej przeglądarki Chrome Canary umieścił funkcję „More like this”, czyli pokaż podobne. Nowy przycisk znajduje się pomiędzy paskiem adresu a menadżerem otwartych kart. Po jego dotknięciu z dolnej krawędzi ekranu wysuwa się okno, w którym możemy znaleźć mogące zainteresować nas treści. Po dotknięciu wybranego kafelka zostaniemy przekierowani bezpośrednio do nowego artykułu, natomiast gdy dotkniemy i przytrzymamy, pojawi się opcja wysłania go do nowej karty.

Niestety, tak jak zazwyczaj bywa, nowa funkcja nie jest dostępna w pełni dla Polaków. Co prawda można ją włączyć, lecz należy wcześniej zmienić język systemu na angielski, a potem przeglądać anglojęzyczne strony. Ponadto, jest to nowość dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Co należy zrobić, aby aktywować funkcję „More like this”?

  1. Ściągnąć najnowszą betę Google Chrome Canary oznaczoną numerem 70.0.3502.2
  2. Po jej zainstalowaniu, w pasku adresu wpisać komendę chrome://flags
  3. Odszukać i włączyć: Contextual Suggestions Bottom Sheet oraz Contextual Suggestion Button
  4. Zrestartować przeglądarkę

fot. Android Police

Jak Wam się podobają nadchodzące zmiany?

Źródło: Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona