Google Chrome zyska specjalne miejsce na gry „Snake” czy „Saper”

Chrome to przede wszystkim przeglądarka internetowa, ale gdy stracimy dostęp do sieci, czas potrzebny do jego odzyskania możemy zabić, uruchamiając prościutką grę z dinozaurem. Google zdaje się pracować nad tym, by w przeglądarce, bez przechodzenia na strony z grami, dało się zająć innymi prostymi produkcjami.

W kodzie przeglądarki Chrome zauważono zapis, który wydaje się odnosić do nowej strony z grami. Prace nad tym dodatkiem odnoszą się do nazwy „joy”, która wymieniana jest wśród nowych podstron programu. Nie jest jasne, jak miałaby ona być prezentowana w przeglądarce, ale najwyraźniej pojawi się jako kafelek sekcji na stronie „Najpopularniejsze witryny”.

Reklama

Miejsca na spekulacje dotyczące tego, jak będzie wyglądać prezentowanie gier jest sporo, jednak kod przeglądarki zawiera już informacje o kilku z nich. Na przykład, jedna z odnalezionych ikon pochodzi z gry PROXX, czyli Sapera. W gruncie rzeczy, kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę Chrome hasło „Saper”, to pierwszy wynik odniesie nas właśnie do tej gry.

Inny odnośnik odwołuje się do znanego Snake’a. Grę w węża również można przywołać z poziomu wyszukiwarki, wpisując w jej okno „snake”.

Nie jest to nic nowego, bo w „Węża” można grać w przeglądarce Google już od jakichś dwóch lat. Chodzi raczej o to, że Google najwyraźniej chce oddać takim takim grom specjalne miejsce w swoim programie. Trudno na tym etapie wyrażać się pewnie, jak miałoby to wyglądać, bo elementy składające się na nową podstronę nie działają nawet w testowej wersji na Google Chrome Canary, więc do pojawienia się ich w pełnej, ogólnodostępnej wersji przeglądarki upłynie jeszcze trochę czasu.

źródło: ChromeStory przez 9to5google