Google Chrome będzie automatycznie zapisywał artykuły, aby móc je przeczytać bez dostępu do internetu | Tabletowo.pl

Google Chrome będzie automatycznie zapisywał artykuły, aby móc je przeczytać bez dostępu do internetu

...a w zasadzie już to robi, ale tylko w Chrome Canary

Dołącz do dyskusji 0

Google ciężko pracuje nad tym, aby korzystanie z internetu, zwłaszcza w biedniejszych państwach, było jak najbardziej wygodne. Dlatego więc przygotowało system Android Go oraz dodało kilka ciekawych funkcji do swoich usług. W Google Chrome już znajduje się tryb oszczędzania tranferu. Teraz natomiast gigant przygotował nowy dodatek – automatyczne zapisywanie artykułów.

Google pracuje nad wieloma rozwiązaniami, które mają usprawnić korzystanie z internetu oraz smartfonów, zwłaszcza w biedniejszych rejonach. Firma właśnie opracowała dodatek do swojej przeglądarki, którego zadaniem jest automatyczne pobieranie artykułów. Chrome zapisuje na urządzeniu te treści, które wyświetlają się w Google Now. Zazwyczaj są tam przedstawione artykuły, z którymi z dużym prawdopodobieństwem chcielibyśmy się zapoznać.

Na ten moment, funkcja ta działa tylko w Chrome Canary. Aby wymusić jej uruchomienie, należy przejść do strony chrome://flags/ i włączyć pozycję #offline-pages-prefetching oraz #offline-pages-prefetching-ui. Po tym działaniu wystarczy zrestartować aplikację.

Od teraz automatycznie przeglądarka będzie zapisywać artykuły z Google Now. Aby je później odnaleźć, wystarczy wejść w menu, a następnie w pobrane pliki. Tutaj znajdziemy pozycję Popularne strony z Chrome, którą należy rozwinąć. Co ważne, artykuły są zapisywane tylko i wyłącznie w zasięgu nielimitowanego internetu WiFi. To pozwala na zaoszczędzenie tranferu oraz daje możliwość przeczytania wpisów w trybie offline. Bardzo możliwe, że będą Wam się zapisywać również artykuły z Tabletowo :).

Aby pobrać Chrome Canary kliknij tutaj.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Kiwi Browser czyli lekko zmodyfikowany Google Chrome – test i recenzja aplikacji

Źródło: Android Police; własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona