To już działa na Pixelach, choć oczywiście nie po polsku: Google Call Screen hakiem na telemarketerów

Na pewno mieliście już nieraz do czynienia z automatycznymi systemami wywołującymi. Po odebraniu telefonu, zamiast głosu telemarketera, słyszymy nagraną kwestię, informującą nas, że następujący po komunikacie monolog jest ofertą reklamową i możemy jej wysłuchać. Mało to emocjonująca rozrywka, więc zwykle tego nie robimy, ale czasu, który straciliśmy na wysłuchanie kilku pierwszych słów już nam nikt nie odda. I po to Google wymyśliło funkcję „Call Screen”.

Reklama

Call Screen informuje dzwoniącego, że rozmowa będzie transkryptowana, a następnie na podstawie wychwyconych słów stara się zapisać w formie wiadomości to, co chciał przekazać nam niedoszły rozmówca. W imieniu właściciela smartfona, Asystent Google zapyta dzwoniącego kim jest i jaki ma do niego interes. Wiadomości te prezentowane są na ekranie smartfona, a jego użytkownik może je odczytać, by później zdecydować się, czy pod dany numer zadzwonić czy też nie.

W gruncie rzeczy taką decyzję można podjąć nawet w czasie trwania połączenia, gdyż Call Screen na bieżąco pokazuje na ekranie słowa wypowiadane przez dzwoniącego. Da się odebrać takie połączenie, wysłać szybką odpowiedź lub zgłosić połączenie jako spam, kiedy zorientujemy się, że zadzwonił do nas robot lub telemarketer z firmy, z którą nie chcemy mieć kontaktu.

Reklama

https://youtu.be/O4jOdVTkqS4

Nie wiadomo, czy nowa funkcja dostępna jest już globalnie, ale wielu użytkowników Pixeli, nie tylko tych najnowszych, już może z niej korzystać. Wygląda to na zwiastun Google Duplex – czyli rozwinięcia Asystenta Google o opcję głosowego reprezentowania nas podczas zamawiania biletów czy posiłków – i to bez naszego udziału.

Oczywiście takie rzeczy dostępne są dla anglojęzycznych użytkowników smartfonów Google Pixel, więc na tego typu udogodnienia jeszcze trochę poczekamy – a przynajmniej do momentu, gdy Asystent Google oficjalnie przemówi do nas po polsku.

A ten już tuż, tuż – od jednego z naszych Czytelników dostaliśmy zrzuty ekranowe prezentujące działanie Asystenta Google podczas testów aplikacji (dzięki, Kamil!).

 

źródło: Rjmiller416, Phone Arena

 1. Prawdę mówiąc myślałem że asystent jest już oficjalnie po polsku ,bo sam korzystam od sokoła miesiąca i mmusze przyznać że czasem się przydaje

 2. Skoro cała rozmowa da transkrypt to Google będzie miał oficjalne pozwolenie na podsłuch wszystkiego 'w celach screeningu’. Już nie będzie trzeba uderzać do FBI czy innej policji o wyciągi od operatora – ludzie sami dadzą się podsłuchiwać …

  1. @disqus_ecqka7FulZ:disqus nie, nic nie muszą, nie ma podsłuchu czy nagrywania, sam telefon robi transkrypcję. „Odbiera” połączenie i zaczyna gadać z natrętem.

 3. Dzialac bedzie super na telemarketowych nekaczy… i domownikow tez.

  Serio, wyobrazacie sobie ile ludzi bedzie sie przez to wkurzac?

  Edit:: Kolezanka wpadla na „swietny” pomysl na sytuacje gdzie ta funkcja kompletnie by sie spalila jesli mialaby wygladac tak jak na zrzucie ekranu w artykule i pomyslalem, ze sie podziele :)

  „Marek! Aska rodzi! Odbierz k***a!”
  →”Czy potrzebujesz skontaktowac sie matychmiastowo?”
  „K***a potrzebuje i to natychmiast!”
  →”Opowiedz wiecej dlaczego dzwonisz.”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama