Google będzie wymagać więcej swoich aplikacji na urządzeniach z Androidem - Tabletowo.pl

Google będzie wymagać więcej swoich aplikacji na urządzeniach z Androidem

Dołącz do dyskusji 0

Wygląda na to, że Google chce zaprowadzić pewien porządek wśród urządzeń działających na Androidzie. Nie tak dawno okazało się, że wszystkie nowe urządzenia z zielonym robotem na pokładzie muszą mieć widoczną informację, że sprzęt działa na Androidzie (Powered by Android). Tym razem dowiadujemy się, że w gigant z Moutain View chce więcej swoich aplikacji.

Na razie ilość ta waha się poniżej dziesięciu programów. To się jednak zmieni i fabrycznie zainstalowanych, autorskich aplikacji Google, firma będzie wymagać nawet do dwudziestu. Wszystko będzie zapewne zależeć od konkretnej umowy z danym producentem.

Ponadto Google ma podobno wymagać, aby owe aplikacje były w widocznym miejscu, na przykład na ekranie głównym. Na liście firm, których dotyczyć będzie umowa są między innymi Samsung, HTC czy Huawei.

Zmiana polityki dotyczącej własnych aplikacji Google, ma ponoć związek z coraz większym znaczeniem systemu, jako generator zysków lub strat. Wiadomo, że dla giganta lepiej jest, jeżeli użytkownicy korzystają z jego programów, a nie tych proponowanych przez partnerów zamienników.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona