Nareszcie! Google banuje aplikacje, które wyświetlają reklamy na ekranie blokady | Tabletowo.pl

Nareszcie! Google banuje aplikacje, które wyświetlają reklamy na ekranie blokady

Dołącz do dyskusji 0

Reklamy są czymś zupełnie naturalnym i większości przypadków nie są jakimś specjalnie ogromnym problemem. Istnieją jednak takie sytuacje, w których są one wręcz niepożądane, na przykład w ustawieniach systemu, czy na ekranie blokady. Google postanowiło raz na dobre się z takimi rozprawić.

Jakieś dwa miesiące temu moja ciocia dała mi swój smartfon, abym sprawdził, dlaczego działa tak wolno. Co było problemem? Jedna z aplikacji, która przez przypadek została pobrana ze Sklepu Play. Wystarczyło zaledwie kliknięcie przycisku wybudzania, aby użytkownik został zalany reklamami. Z tego typu programami Google podjęło właśnie walkę. W Centrum zasad dla programistów czytamy:

Jeżeli jedynym celem aplikacji nie jest blokowanie ekranu, nie może ona wprowadzać na zablokowanym ekranie urządzenia reklam ani funkcji umożliwiających programiście zarabianie.

Gigant stanowczo zaostrzył zasady monetyzacji. Od teraz aplikacje, znajdujące się w Sklepie Play, muszą być pozbawione reklam, które pokazywałyby się na ekranie blokady. Nie tyczy to się jednak wszystkich. Jeśli dany program sam w sobie jest nowym ekranem blokady (a tego typu produktów jest multum), to wtedy mogą być one na nim wyświetlane.

Przykład reklamy, która zajmuje cały ekran (fot. Google Policy)

Ten problem pojawił się już kilka lat temu i zapewne każdy z nas zna kogoś, kto się z nim borykał. Nowe zasady bardzo mnie cieszą, bo są stworzone z myślą o nas – użytkownikach.

Źródło: Centrum zasad dla programistów przez Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona