Google udostępniło aktualizację do Androida 8.0 Oreo dla smartwatchy z Android Wear | Tabletowo.pl

Google udostępniło aktualizację do Androida 8.0 Oreo dla smartwatchy z Android Wear

Dołącz do dyskusji 0

W ogólnym ujęciu, przeważającą większość wśród osób, które czekają na aktualizację do Androida 8.0 Oreo, stanowią właściciele smartfonów. Nie można jednak zapominać, że użytkownicy inteligentnych zegarków także wyczekiwali update’u dla swoich smartwatchy, które pracują pod kontrolą systemu Android Wear. 7 grudnia to dla nich szczęśliwy dzień, ponieważ nowa wersja oprogramowania została im dzisiaj udostępniona.

Nie oznacza to jednak, że wszyscy ją już dziś dostaną. Google wyraźnie zaznacza, że zależy to wyłącznie od producentów. Niektórzy użytkownicy poczekają więc krócej, a inni nieco dłużej. Oczywiście nie wszyscy właściciele smartwatchy z Android Wear mogą też na takową aktualizację liczyć – najpewniej otrzymają ją wyłącznie te egzemplarze, które wcześniej miały update do Android Wear 2.0 lub z taką platformą weszły do sprzedaży.

LG Watch Sport z Androidem 8.0.0 Oreo (fot. Android Police)

Wśród nowości, jakie przynosi ze sobą Android 8.0 Oreo w przypadku Android Wear, Google wymienia możliwość ustawienia siły wibracji przy powiadomieniach, opcję blokowania urządzenia w mokrych warunkach, wsparcie dla siedmiu nowych krajów i nowych języków oraz kanały powiadomień i limity, pozwalające dodatkowo zaoszczędzić energię, aby smartwatch mógł działać dłużej na pojedynczym ładowaniu.

Jak wspomniałem, nie wszyscy właściciele smartwatchy z Android Wear już dziś dostaną aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Niektórzy będą musieli trochę poczekać. Jak jednak widać powyżej, użytkownicy LG Watch Sport już mogą się cieszyć z nowszej wersji oprogramowania i dodatkowych funkcji (choć to akurat spodziewane, ponieważ to urządzenie praktycznie prosto od Google).

Jeżeli są wśród Was osoby, których smartwatche już otrzymały aktualizację do Androida 8.0 Oreo, koniecznie napiszcie w komentarzu, jaki macie model i oczywiście jak się sprawuje!

Źródło: Google+ dzięki Android Police

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona