Google aktualizuje aplikację YouTube. W tle kilka ciekawostek | Tabletowo.pl

Google aktualizuje aplikację YouTube. W tle kilka ciekawostek

Dołącz do dyskusji 0

YouTube to przysłowiowa perła w koronie Google’a. Mało kto potrafi dziś wyobrazić sobie internet bez tego serwisu. Google stale rozwija usługę, a za sprawą aktualizacji, oznaczonej jako 13.16, możemy wreszcie doczekać się kilku nieco większych zmian. Póki co wygląda to na nieśmiałe przymiarki, jednak zdaje się, że zmierzamy w kierunku YouTube Premium.

Na początku ważna sprawa. Jeśli jeszcze nie widzicie aktualizacji, nie panikujcie. Piszę dla Was ten wpis o nieludzkiej godzinie, kiedy słońce dopiero co wznosi się nad horyzont, a mimo wielokrotnego sprawdzenia możliwości aktualizacji, aplikacja oznaczona ciągiem cyfr 13.16 nadal jest dla mnie niedostępna. Procedura aktualizacji rozpoczęła się natomiast w Stanach Zjednoczonych i wiele wskazuje na to, że już niebawem oficjalnie dotrze do Europy.

Na pierwszy rzut oka program nie skrywa wielu zmian. Ciekawiej robi się jednak, gdy spojrzymy pod maskę. Ekipa AndroidPolice doszukała się nowej usługi o nazwie YouTube Premium. Wprawne oko dostrzeże natomiast, że logo nowej usługi jest łudząco podobne do tego, jakie znamy z serwisu YouTube Red. Wydaje się, że aktualizacja jest kolejnym elementem porządków, jakie Google zamierza przeprowadzić w kilku swoich aplikacjach.

Screen z: AndroidPolice

Kolejną ciekawostką są powiadomienia, które mają podobno włączać się po jakimś czasie, kiedy aplikacja uzna, że spędzamy przy niej zbyt wiele czasu. Nie ukrywam, że to dość niespodziewana zagrywka i wiele osób może nagle się całkiem mocno zdziwić. Czy słusznie? To już zawsze będzie tylko i wyłącznie Wasza sprawa. Jednym wystarczy kwadrans, innym godzina, ale są i tacy, którzy na popularnym YT-bie spędzają kilka dobrych godzin na dobę.

fragment kodu źródłowego nowej aplikacji YouTube /Screen z: androidpolice

W chwili obecnej to by było na tyle. YouTube w nowej wersji to aplikacja, którą najlepiej określa słowo „przymiarki”. Mimo, że na ten moment nie są to zmiany porywające, to spokojnie można założyć, że niedaleka przyszłość może dla nas wszystkich oznaczać kilka co ciekawszych zmian w portfolio marki. Czy YouTube Premium zastąpi YouTube Red? A jeśli nie, to co to za usługa? Niestety, ale soft oznaczony numerem 13.16 nie daje jednoznacznej odpowiedzi na te pytania.

źródło: Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona