Google aktualizuje aplikacje na iOS i Androida. Co nowego?

Dobre wieści dla wszystkich posiadaczy kont Gmail! W sklepach Google Play i Apple AppStore pojawiły się aktualizacje dla oficjalnych klientów tej usługi. Lista zmian jest długa i atrakcyjna, więc nie zwlekajcie i pobierajcie nowe wersje aplikacji.

Gmail 2.0 na iOS jest owocem współpracy Google i Sparrow, firmy, którą kilka miesięcy temu wchłonął gigant z Mountain View. Sparrow stoi za cenionym i lubianym klientem poczty na iOS o tej samej nazwie. W Gmail 2.0 znalazło się wiele funkcji wcielonych bezpośrednio lub inspirowanych tą aplikacją. Pełna lista zmian obejmuje nowy, bardziej czytelny interfejs, wsparcie dla wielu kont użytkowników, podpowiedzi wyszukiwania w czasie rzeczywistym, nieskończone przewijanie wiadomości znajdujących się w skrzynce odbiorczej, możliwość odpowiedzi na zaproszenia Google+ z poziomu aplikacji, interaktywne wyświetlanie wpisów z Google+ oraz „new welcome experience”, które najprawdopodobniej jest nowym ekranem powitalnym. Jak widać, nowości jest dużo. W oczy rzuca się również nacisk, jaki Google zaczyna kłaść na integrację swojego portalu społecznościowego Google+ z urządzeniami mobilnym. Gmail 2.0 możecie pobrać ze sklepu Apple AppStore za darmo.

Gmail 4.2.1 na Androida nie doczekał się tak znaczących zmian jak jego wersja na iOS, ale może pochwalić się implementacją kilku długo wyczekiwanych usprawnień. Najważniejsze z nich to automatyczne dostosowywanie tekstu do ekranu tabletu lub smartfonu, gest przesunięcia palcem na wiadomości, by ją dodać do archiwum lub usunąć, większe miniatury zdjęć i wbudowana galeria dla załączników oraz możliwość dodawania zdjęć i filmów bezpośrednio z poziomu programu. Nie zabrakło także standardowych poprawek błędów i optymalizacji kodu. Gmail 4.2.1 czeka na Was w Google Play.

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o aktualizacjach dla klientów Gmail na iOS i Androida. Wygląda na to, że Google wykonało kawał dobrej roboty.

via Google, Engadget