nowy odświeżony Wear OS by Google (fot. Google)

Google udostępnia dużą aktualizację dla smartwatchy z systemem Wear OS. Co nowego?

Smartwatche nie mają strategicznej pozycji na rynku, ale wcale nie oznacza to, że są traktowane przez producentów po macoszemu. Każdy jeden dba o wypuszczone przez siebie propozycje i nie inaczej jest w przypadku Google, które dostarcza system do urządzeń wielu różnych marek. Koncern z Mountain View właśnie udostępnił dużą aktualizację dla Wear OS, która wprowadza wiele udogodnień.

Właściwie nie jest to zupełną niespodzianką, ponieważ odświeżony system Google zapowiedziało już miesiąc temu. Wtedy też poinformowało, że aktualizacja zostanie udostępniona we wrześniu 2018 roku. Trzeba przyznać, że koncern z Mountain View zrobił to w ostatniej chwili – wszakże już za trzy dni (licząc z dzisiaj) będziemy mieli październik.

Nowa wersja oprogramowania nosi oznaczenie Wear OS 2.1 i skupia się głównie na kilku najbardziej użytecznych aspektach. Celem Google było bowiem maksymalne uproszczenie obsługi i sprawienie, aby system stał się jeszcze bardziej przejrzysty i intuicyjny.

W Wear OS 2.1 przeglądanie powiadomień, odrzucanie ich i podejmowanie akcji ma być łatwiejsze dzięki nowemu strumieniowi powiadomień. Przeciągnięcie od góry wyświetla wszystkie powiadomienia, a przesunięcie palcem od dołu na ekranie daje dostęp do skrótów, m.in. Google Pay i Znajdź mój telefon.

Nowa wersja systemu charakteryzuje się również aktywnymi i spersonalizowanymi wskazówkami od Asystenta Google. Pomocnik na bieżąco monitoruje m.in. zapisane w kalendarzu zadania, aby w odpowiednim momencie przypomnieć o nich użytkownikowi. Oprócz tego może także zasugerować mu zabranie ze sobą parasola, jeśli prognoza pogody przewiduje opady deszczu. Z czasem ma też proponować funkcje, z których właściciel smartwatcha do tej pory nie korzystał, a zdaniem asystenta mogą mu się przydać w danym momencie.

W Wear OS 2.1 Google dodało także odświeżoną aplikację Google Fit, w której największymi nowościami są – oprócz nowego interfejsu – Minuty ruchu i Punkty kardio. Jeśli użytkownik będzie chciał z niej skorzystać wystarczy, że przesunie palcem w lewo na ekranie domowym.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/21/nowa-wersja-aplikacja-google-fit-co-nowego-zmiany-nowosci/

Aktualizację do Wear OS 2.1 dostaną wszystkie smartwatche, które obecnie pracują pod kontrolą Wear OS 2.0. Proces udostępniania nowego systemu trochę jednak na pewno potrwa, ponieważ nigdy wszystkie urządzenia nie otrzymują update’u w tym samym czasie. Ewentualnie zawsze można próbować wywołać proces ręcznie, przechodząc ścieżkę Ustawienia – System – O urządzeniu – Aktualizacje systemu.

Źródło: Android Authority