Gome Flytouch – tani tablet spod znaku sklepu internetowego

Rynek tabletów internetowych jest bardzo elastyczny. Ich producenci to zarówno znane na całym świecie firmy, jak i takie, o których w życiu nie słyszeliśmy. Co ciekawe, za stworzenie własnego urządzenia wziął się właściciel chińskiego sklepu internetowego sprzedającego elektronikę – Gome. Co z tego wyszło? Tablet Gome Flytouch.

Urządzenie to jest na tyle ciekawe, że w momencie wejścia do sprzedaży (co ma nastąpić niedługo), ma kosztować ok. 145 dolarów, czyli 500 złotych. Pewnie zadacie sobie pytanie dlaczego tylko tyle. Odpowiem pytaniem na pytanie: a ile powinien kosztować chiński tablet?

Specyfikacja urządzenia nie została podana do wiadomości publicznej. Miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni, bo – mimo wszystko – jestem bardzo ciekawa czy warto będzie się nim zainteresować.

Na razie wiadomo jedynie, że Gome Flytouch zostanie wyposażony w WiFi, dotykowy ekran o przekątnej 10,2-cala, procesor VIA oraz kamerkę o rozdzielczości 0,3 Mpix. Najciekawszy jest fakt, iż tablet ma być kontrolowany przez mobilną wersję systemu operacyjnego Google Android.