Gogle Gear VR nie muszą jedynie służyć do zabawy. Mogą także pomóc pokonać strach

Gdy słyszymy o okularach VR, to przede wszystkim na myśl nasuwa się nam rozrywka. Chyba właśnie do tego nam służą, by trochę pograć i ”pobawić się” w wirtualnej rzeczywistości. Samsung ma jednak zupełnie nową koncepcję na swoje Gear VR. Terapia poprzez okulary? Czemu nie!

Trzeba przyznać, że nieźle sobie to Samsung wymyślił. O co chodzi? O nową kampanię promocyjną, która ma zachęcić potencjalnych klientów do zakupu gogli Gear VR. Wbrew pozorom, według koreańskiej firmy, nie muszą nam one służyć tylko do rozrywki, ale także mogą nam pomóc w różnych dziedzinach naszego życia.

Z nowym hasztagiem #BeFearless, Samsung zachęca kanadyjskich (i nie tylko) konsumentów, by przy pomocy gogli wirtualnej rzeczywistości, pozbyli się lęków przed wystąpieniami publicznymi, lęku wysokości i strachu, który może towarzyszyć nam w codziennym życiu.

Z ciekawości – bo tak się składa, że również jestem właścicielką okularów Samsunga – zainstalowałam również u siebie tę aplikację. Tak, u nas także jest dostępna. Wybrałam program, który ma pomóc nam przezwyciężyć lęk wysokości. Dostępny jest także drugi, dzięki któremu można spróbować pozbyć się strachu przed wystąpieniami publicznymi. W programie znajdziemy kilka sytuacji, a w każdej z nich różne poziomy trudności. Im idziemy dalej, tym większe są przeżycia i jest coraz trudniej, ale chyba właśnie na tym powinno to polegać. Jeżeli nie pokonamy łatwego poziomu, to nie mamy dostępu do kolejnego. Trzeba więc powoli, lecz sukcesywnie docierać do celu.

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=IZqgTW_dbp0

https://m.youtube.com/watch?v=ukXFln1eCZw&feature=youtu.be

 

https://m.youtube.com/watch?v=sSi_4go9DCg&feature=youtu.be

Muszę przyznać, że ciekawa koncepcja. Technologia walczy z naszymi słabościami? Według mnie, to świetny pomysł. A według Was? Czy widzicie jakieś inne zastosowania takich okularów? W jakich dziedzinach życia mogłyby jeszcze nam pomóc?

Źródło: Samsung przez PhoneArena, YouTube oraz własne