Goclever Tab A73 w Biedronce za 369 złotych

tablet goclever a73

W Biedronce, oprócz produktów spożywczych i typowego towaru dla tego typu sklepów, można kupić także sprzęt elektroniczny z niższej półki cenowej. Piszę o tym nie bez powodu. Okazuje się bowiem, że niebawem do sprzedaży w tej sieci sklepów wejdzie tablet. Goclever Tab A73, bo o nim mowa, będzie można kupić za 369 złotych od 5 kwietnia (teoretycznie do 11, ale prawdopodobnie rozejdzie się w ciągu kilku pierwszych godzin). I tu pojawia się pytanie: warto czy lepiej się wstrzymać?

Odpowiedź na to pytanie wcale do łatwych nie zależy. Pewne jest to, że bardziej świadomi i wymagający potencjalni klienci nie zwrócą uwagi na tablet Goclevera. Ale osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu sprzętem bądź te, które nie mogą przeznaczać na sprzęt zbyt wysokiej kwoty, na pewno wezmą go pod uwagę. Oby tylko nie okazało się, że negatywna opinia o Tab A73, która może wystąpić ze względu na niezadowolenie z pewnych niedociągnięć, wpłynie na opinię dotyczącą wszystkich tabletów. Warto przytoczyć podsumowanie recenzji Goclevera Tab A73, napisanej nie tak dawno przez Michała, które doskonale oddaje to, co chciałam przekazać w tym wpisie:

Goclever Tab A73 na pewno nie jest tabletem dla każdego, jest to urządzenie tanie, reprezentujące dosyć dobry poziom, ale nienadające się do wszystkiego. Jeśli szukacie czegoś bardziej sprawnego i nie macie czasu na czekanie przy ekranie ładowania albo nie wytrzymacie kilku wyżej wymienionych wad (oczywiście w recenzji – przyp. red.), to zdecydowanie nie spoglądajcie w stronę Tab A73. Jeśli jednak nie chcecie przeznaczyć większej kwoty, a tabletu potrzebujecie do podstawowych czynności jak internet, filmy, niewymagające gry to na pewno docenicie jego walory zarówno estetyczne jak i użytkowe i przymkniecie oko na niedociągnięcia.

Jeśli zastanawiacie się nad kupnem tabletu Goclever Tab A73 zajrzyjcie do naszej recenzji i koniecznie przemyślcie to, czy akurat takiego sprzętu potrzebujecie. Może się bowiem okazać, że urządzenie to nie spełni Waszych oczekiwań – musicie mieć tego świadomość, w końcu jest to sprzęt za 369 złotych. Należy też pamiętać, że nie posiada GPS, Bluetooth, a tym bardziej 3G.

Rzut oka na parametry techniczne Goclever Tab A73:
– 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli,
– procesor Cortex A8 (Allwiner A10) o taktowaniu 1GHz,
– 512 MB pamięci RAM DDR3,
– 4GB wbudowanej pamięci wewnętrznej,
– system Android Gingerbread 2.3.4 (producent obiecał Androida 4.0 ICS, jednak nie wiadomo kiedy dokładnie takowy zostanie udostępniony),
– czytnik kart pamięci microSD,
– akcelerometr,
– kamera 0,3 Mpix,
– wyjście mini HDMI,
– bateria o pojemności 3200 mAh.

Dzięki uru28 za podesłane info! ;)