gocelver tab a73 biedronka 299 złotych

Goclever Tab A73 powraca w promocji – za 299 złotych

gocelver tab a73 biedronka 299 złotych

Swego czasu Biedronka zapoczątkowała modę na sprzedawanie tanich tabletów internetowych w marketach. Wtedy, w marcu bieżącego roku, na półkach sklepowych w tej sieci sklepów pojawił się tablet Goclever Tab A73 za 369 złotych, który wzbudził wielkie zainteresowanie klientów i rozszedł się w mgnieniu oka. Biedronka, z racji nadchodzącego początku roku szkolnego, postanowiła powtórzyć promocję. Tym razem jednak, co nie powinno nas dziwić, bo nie jest to sprzęt najnowszy, cena została obniżona – do 299 złotych.

Rzut oka na parametry techniczne Goclever Tab A73:
– 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli,
– procesor Cortex A8 (Allwiner A10) o taktowaniu 1GHz,
– 512 MB pamięci RAM DDR3,
– 4GB wbudowanej pamięci wewnętrznej,
– system Android 4.0,
– czytnik kart pamięci microSD,
– akcelerometr,
– kamera 0,3 Mpix,
– wyjście mini HDMI,
– bateria o pojemności 3200 mAh.

Jak zawsze w takich momentach przychodzi do głowy jedno pytanie: czy warto? Należy pamiętać, że w przypadku tanich tabletów należy liczyć się z koniecznością pójścia na kompromis – za te pieniądze nie otrzymamy nie wiadomo jak wybajerzonego sprzętu, ale na pewno znajdzie swoich zwolenników, którym do podstawowych zajęć wystarczy. Przytoczę to, co napisał Michał w recenzji Goclever Tab A73:

Goclever Tab A73 na pewno nie jest tabletem dla każdego, jest to urządzenie tanie, reprezentujące dosyć dobry poziom, ale nienadające się do wszystkiego. Jeśli szukacie czegoś bardziej sprawnego i nie macie czasu na czekanie przy ekranie ładowania albo nie wytrzymacie kilku wyżej wymienionych wad (oczywiście w recenzji – przyp. red.), to zdecydowanie nie spoglądajcie w stronę Tab A73. Jeśli jednak nie chcecie przeznaczyć większej kwoty, a tabletu potrzebujecie do podstawowych czynności jak internet, filmy, niewymagające gry to na pewno docenicie jego walory zarówno estetyczne jak i użytkowe i przymkniecie oko na niedociągnięcia.

Bardziej wymagającym polecam wstrzymać się jeszcze trochę z zakupem urządzenia. Ostatnio w promocji można było wyhaczyć Ainol Tornado za 349 złotych, a na jego pokładzie ekran 7″, 1GB RAM, 8GB pamięci, baterię 3700 mAh, ale bez HDMI. Co chwilę pojawiają się kolejne budżetowe propozycje, ostatnio coraz ciekawsze i w lepszych cenach. A w sezonie „back to school” takowych powinno być jeszcze więcej.

Cena Goclever Tab A73 w sieci waha się w granicach 349 – 500 złotych (Ceneo).

Dzięki Daniel za podesłane info! ;)