GoClever T76GPSTV z GPS i TV – najlepszy przyjaciel kierowcy?

Jak sądzicie, czy tablet internetowy może zastąpić przenośny telewizor, nawigację GPS i samochodowe centrum rozrywki? Firma GoClever, chcąc udowodnić, że to możliwe, wprowadziła na polski rynek urządzenie o nazwie T76GPSTV. Wyposażono je w 7-calowy pięciopunktowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor Cortex A5 taktowany zegarem 1,5GHz wspomagany przez układ graficzny Mali-400, 512MB pamięci operacyjnej RAM, żyroskop, aparat cyfrowy 2 Mpix, kamerę internetową 0,3 Mpix do komunikacji z rodziną, Wi-Fi, złącze HDMI pozwalające na podłączenie tabletu do telewizora, port microUSB i czytnik kart pamięci microSDHC do 32GB. Kontrolę nad wszystkimi podzespołami sprawuje system operacyjny Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich z dostępem do sklepu Google Play.

Specyfikacja GoClever T76GPSTV nie jest nadzwyczajna. Niepokoi niska rozdzielczość wyświetlacza, procesor Cortex A5, mała ilość pamięci operacyjnej RAM i słabe aparaty. Mimo to, tablet ma w rękawie trzy asy, którymi może zainteresować klientów. Pierwszym z nich jest wbudowany odbiornik GPS MediaTek MT3339. Dzięki niemu i preinstalowanej aplikacji nawigacyjnej viaGPS (niestety, tylko w wersji testowej), użytkownik odnajdzie się w nieznanym mieście i nie zgubi drogi na górskim szlaku.

Drugą zaletą GoClever T76GPSTV jest wbudowany tuner wspierający standard cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T MPEG4. Niewątpliwie jest to funkcja, która wyróżnia tablet na tle konkurencji. Podczas gdy odbiornik GPS można znaleźć na karcie specyfikacji wielu „dachówek”, tunerem telewizyjnym mogą pochwalić się tylko nieliczne.

Trzecim asem w rękawie nowego tabletu GoClever jest nadajnik FM pozwalający na bezprzewodowe przesyłanie dźwięku do standardowego radia FM. W połączeniu z tunerem telewizyjnym, dodatek ten może zamienić T76GPSTV w samochodowe centrum rozrywki dla całej rodziny. Szkoda, że wyposażono go w zaledwie 7-calowy ekran…

Każdy tablet GoClever T76GPSTV sprzedawany jest z bogatym zestawem akcesoriów, który obejmuje kabel USB, kabel USB-host, ładowarkę sieciową i samochodową i dwa uchwyty samochodowe (na szybę i deskę rozdzielczość). Urządzenie zostało wycenione na 399 złotych i jest objęte 24-miesięczną gwarancją.