Goclever Insignia 530 LTE – smukły, 5,3-calowy smartfon z LTE

Tanie smartfony z LTE? Jeszcze do niedawna była to jedynie mrzonka, ale wreszcie, aczkolwiek powoli, marzenie to zdaje się urzeczywistniać. Wszystko dzięki takim markom, jak Kruger&Matz czy Goclever, które napierają na znanych producentów, powodując obniżkę cen. Drugi z nich zaprezentował dziś najnowszego przedstawiciela smartfonów z LTE do 1000 złotych, mianowicie 5,3-calowego Goclever Insignia 530 LTE.

Reklama

Muszę przyznać, że na fotkach prasowych urządzenie to prezentuje się bardzo dobrze – oby tak samo było w rzeczywistości. Wszystko głównie dzięki metalowemu, srebrnemu wykończeniu i smukłej obudowie, która ma jedynie 8 mm grubości. Ale nie samym wzornictwem człowiek żyje.

Smartfon Insignia 530 LTE został wyposażony w 5,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Za jego działanie odpowiada czterordzeniowy procesor MediaTek o częstotliwości taktowania 1,3GHz z 2GB RAM, natomiast systemem operacyjnym jest tu Android w wersji 4.4 KitKat (i nie wiadomo nic o aktualizacji do Lollipopa). Pamięci otrzymujemy 16GB z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD.

Za czas pracy modelu odpowiada akumulator o pojemności 2450 mAh, natomiast wśród modułów łączności znajdziemy LTE (mamy dwa sloty kart SIM, GPS, WiFi oraz Bluetooth 4.0. Na pokładzie telefonu nie zabrakło miejsca dla portu microUSB ze wsparciem dla OTG, czujnika światła oraz 3.5 mm jacka audio. Zdjęcia zrobimy za pomocą aparatu 13 Mpix z diodą doświetlającą.

Goclever Insignia 530 LTE został wyceniony na 849 złotych i jest do nabycia póki co jedynie w X-KOM.

Poniżej możecie zapoznać się z wideo promocyjnym:

goclever-insignia-530-lte