Goclever Gamepad 7 - tablet to czy konsola? - Tabletowo.pl

Goclever Gamepad 7 – tablet to czy konsola?

Tabletowo.pl Goclever Gamepad 7 - tablet to czy konsola? Nowości

Tego typu sprzęt trudno zakwalifikować do konkretnej grupy urządzeń. Ma 7-calowy, dotykowy ekran, co wskazywałoby na tablet, ale po jego bokach znajdują się fizyczne przyciski sterujące, które z kolei przywołują na myśl konsolę do gier. Nic więc dziwnego, że Goclever Gamepad 7, bo o nim mowa, określony został mianem „przenośnej konsoli i tabletu w jednym„.

Nie spodziewajcie się jednak, że jest to sprzęt, który faktycznie mógłby stanąć w szranki z dostępnymi na rynku mobilnymi konsolami. Najnowszy produkt Goclever oferuje bowiem jedynie jednordzeniowy procesor Cortex-A8 o częstotliwości taktowania 1GHz z układem graficznym PowerVR SGX531 i 512MB RAM. Za wyświetlanie treści na Gamepad 7 pracującym w oparciu o Androida 4.0, odpowiada 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli.

Urządzenie zostało wyposażone w 8GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD (do 32GB), kamerkę 0,3 Mpix, port miniUSB, wyjście miniHDMI, 3.5 mm jack audio oraz akumulator o pojemności 3000 mAh, mający pozwalać na ok. 4 godziny pracy.

Poniżej kilka słów dotyczących jest najważniejszych możliwości, czyli tablet jako konsola:

Ergonomicznie zaprojektowany zestaw przycisków sterujących nie tylko ułatwia użytkownikowi kontrolę nad rozgrywką, ale również pozwala na wygodne korzystanie z gier, które powstały przed erą ekranów dotykowych. Zastosowanie systemu Android daje nabywcom konsoli dostęp do setek tysięcy gier wbudowanego marketu aplikacji, a wbudowany emulator popularnych starszych konsol powinien ucieszyć fanów gier retro (8bit). Wraz z konsolą użytkownik otrzymuje zestaw 30 preinstalowanych gier.

To jeszcze nie wszystko. GOCLEVER zadbał o wygodę graczy – konsola nie tylko posiada zestaw przycisków, ale również pozwala na mapowanie klawiatury, czyli dopasowanie przycisków ekranowych do sprzętowych. Oprócz tego, system Android został tak zaprojektowany, żeby podczas rozgrywki ukrywać pasek zadań, co powiększa ekran i pozwala na jeszcze efektywniejszą grę. Wbudowany moduł WiFi sprawi, że gracz nie będzie musiał zmagać się tylko z wirtualnym przeciwnikiem – ale również komunikować z przyjaciółmi w systemie multi-player. Urządzenia GAMEPAD 7 mogą również komunikować się między sobą zapewniając użytkownikom wspólną rozrywkę przy tej samej grze bez konieczności łączenia się z Internetem, co jest idealnym sposobem na zapewnienie dzieciom rozrywki podczas podróży. GAMEPAD 7 posiada też aplikację GAME MANAGER, która pełniąc funkcję typowego emulatora popularnych konsol, zapewni nostalgiczny powrót do wielu kultowych gier z lat 90-tych.

Goclever Gamepad 7 został wyceniony na 399 złotych. Produkt jest objęty 2-letnią gwarancją.

Tabletowo.pl Goclever Gamepad 7 - tablet to czy konsola? Nowości

ź: Goclever

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona