Dwa nowe smartwatche od GOCLEVER: Chronos Connect 2 i Chronos Colour 2

GOCLEVER z Poznania zaprezentowało właśnie kolejną generację smartzegarków z serii Chronos. Jeden z nich jest klasycznym smartwatchem, drugi zaś dzięki miejscu na kartę SIM i kamerze jest bardziej samodzielny i można dzięki niemu wykonywać oraz odbierać połączenia głosowe.

Reklama

Chronos Connect 2

Ma klasyczną, prostokątną kopertę. Zastosowano w nim dotykowy wyświetlacz o przekątnej 1,54 cala w rozdzielczości 240×240 pikseli. To właśnie ten model ma slot na kartę SIM, dzięki czemu da się z niego dzwonić i wysyłać SMS-y. Za sprawą dedykowanej aplikacji możemy połączyć się ze smartfonem z systemem Android (ale tylko z wersjami od 4.4 KitKat do 6.0.1 Marshmallow). Pozwoli to na pojawianie się notyfikacji na smartwatchu za każdym razem, gdy smartfon otrzyma jakąś wiadomość. Zegarek potrafi wytrzymać na baterii (300 mAh) do 3 dni, jeśli jest przez cały ten czas sparowany z telefonem (w trybie czuwania do 5 dni). Bateria ładuje się w godzinę.

Kamerką, którą również znajdziemy w Chronos Connect 2, da się zrobić zdjęcie w rozdzielczości 640×480 pikseli (VGA), a wbudowany mikrofon pozwoli zrobić notatkę głosową dla Zordona. Oprócz tego zegarek ma slot na karty microSD (do 32 GB), 3-osiowy akcelerometr i kilka funkcji fitness: krokomierz, pomiar ilości spalonych kalorii i mierzenie przebytego dystansu. Sprzęt wyceniono na 129 zł. Recenzję jego poprzednika znajdziecie tutaj.

Chronos Colour 2

Drugi z zaprezentowanych smartwatchy jest zdecydowanie prostszym modelem. Sygnalizuje przychodzące połączenia, SMS-y czy powiadomienia z komunikatorów. Można też, dzięki Bluetooth, wykonywać połączenia głosowe wprost z zegarka – o ile nie stoimy dalej niż 10 m od smartfonu). Chronosa Colour niełatwo też zgubić: za każdym razem, kiedy gadżet rozłączy się z telefonem, zasygnalizuje ten fakt alarmem. Smartwatch również został wyposażony w kilka funkcji mierzących aktywność fizyczną, jak też monitor snu czy wysokościomierz.

Bateria o pojemności 180 mAh ma pozwolić na nawet 4 dni pracy i do 5 dni w stanie czuwania. Czas ładowania to dwie godziny. Dłuższe przebiegi niż w wypadku Chronosa Connect 2 są pewnie zasługą zastosowania wyświetlacza gorszej jakości. Ma 1,5 cala i pracuje w rozdzielczości 128×128 pikseli, co raczej nie jest rewelacyjnym wynikiem. Model ten jest tańszy – jego cena to 99 złotych.

 

źródło: informacja prasowa, GOCLEVER 1 i 2