(fot. Tabletowo.pl)

Google dał, Google zabrał. Będą zmiany w obsłudze wielu skrzynek pocztowych Gmail

Gmail dotąd nie ułatwiał specjalnie tematu obsługi wielu skrzynek pocztowych w webowej wersji serwisu. Sporo funkcji było zakopanych gdzieś w ustawieniach. Teraz mają być bardziej widoczne.

Reklama

Obsługa wielu skrzynek pocztowych to funkcja wprowadzona do webowego Gmaila już kilka lat temu. Niektórzy mogą być tym zaskoczeni, po części może dlatego, że opcje dedykowane temu rozwiązaniu nie były w żaden sposób eksponowane. Jeśli ktoś chciał dodać obsługę drugiej skrzynki do Gmaila, mógł to zrobić, ale wymagało to elementarnego rozeznania w temacie. Google planuje więc rzecz uprościć, przeprojektowując interfejs wielu skrzynek. Z jednej strony będzie to postęp, z drugiej – nie wszystkie zmiany mogą nam przypaść do gustu.

Korzystając z wielu skrzynek pocztowych w Gmail, możemy dostać podobne powiadomienie

Gmail z wieloma skrzynkami – co się zmieni?

Google ułatwi włączanie i wyłączanie wielu skrzynek odbiorczych, przenosząc odpowiednią opcję z panelu Ustawienia -> Zaawansowane do Ustawienia -> Odebrane. Ktoś mógłby stwierdzić, że to kosmetyka, ale rzeczywiście może to wpłynąć na bardziej przejrzyste wybieranie typu skrzynki odbiorczej i zarządzanie dodatkową.

Reklama
W Ustawieniach „Odebrane” znajdziemy możliwość wyboru typu skrzynki odbiorczej

Inne zmiany obejmują osobne paski przewijania dla podglądu każdej skrzynki, niezależną regulację paneli i rozwijane sekcje. Będzie się też dało w razie potrzeby zmaksymalizować wybrany panel.

Najważniejsza rzecz, z punktu widzenia codziennego użytkowania dotyczy jednak tego, że użytkownicy nie będą mogli już używać jednocześnie widoku wielu skrzynek oraz podglądu wiadomości. Do tej pory, gdy na przykład mieliśmy dwie skrzynki pocztowe otwarte w dwóch kolumnach, jedna z nich zamieniała się w pogląd maila, jeśli kliknęliśmy na interesujący nas wątek. Teraz nie będzie to możliwe. Wiadomości po prostu otworzą się w nowym oknie.

Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do takiego sposobu zarządzania pocztą elektroniczną, będzie musiał się przestawić. Aktualizacja trafi do wszystkich klientów G Suite i prywatnych użytkowników kont Google. Zmiany będą wchodzić w życie stopniowo. Gmail chce rozpocząć globalny rollout 5 marca.

Tak ma wyglądać nowy widok dwóch skrzynek odbiorczych

źródło: Google dzięki fonearena