Reklama
(fot. Google)

Trwa awaria Gmaila! Nie będziesz w stanie dodać załącznika do wiadomości

Jeśli zastanawiasz się, czy robisz coś źle, bo poczta Gmail nie chce dodać do wiadomości załącznika, to mam dwie wiadomości – dobrą i złą. Dobra jest taka, że to nie Twoja wina. Zła – że problem ma wielu użytkowników poczty.

Reklama

Gmail ma poważną awarię

Od godzin porannych Gmail nie działa tak, jak należy. Największe problemy występują w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii, Malezji czy Indiach, czy Holandi, ale i w Polsce nie wszystko, i nie wszędzie Google działa, jak trzeba.

O ile nie powinniśmy mieć większego problemu z otworzeniem poczty, tak próba dodania załącznika skończy się zapewne takim komunikatem:

Niektórzy mogą wysyłać i odbierać maile, ale tylko te, które zawierają wyłącznie tekst. O przesłaniu dokumentu czy nawet niewielkiego zdjęcia trzeba na moment zapomnieć. Chyba że skorzystamy z aplikacji mobilnej. Tam ponoć się da.

Inne usługi Google też wydają się mieć problemy. Nie udało mi się przesłać grafiki na Dysk Google – czynność ta trwa w nieskończoność, a powinna zajmować maksymalnie kilka sekund.

Dokumenty Google i inne usługi wydają się cierpieć z podobnych przyczyn. Rośnie też liczba osób narzekających na niemożność przesłania filmu na YouTube.

Google potwierdza problemy z działaniem swoich usług na stronie statusu programów G Suite. Czekamy, aż awaria zostanie usunięta. Pilnie potrzebuję skorzystać z Dysku Google.