Gmail na desktopy wzbogaci się o bardzo przydatną rzecz – rozszerzone menu kontekstowe | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Gmail na desktopy wzbogaci się o bardzo przydatną rzecz – rozszerzone menu kontekstowe

Dołącz do dyskusji 0

Dobra wiadomość dla użytkowników Gmaila w przeglądarkach: zespół Google odpowiedzialny za rozwój tej usługi, postanowił wzbogacić ją o dodatkowy zestaw skrótów, który pojawi się po kliknięciu w dowolnego e-maila.

Obecnie za pomocą menu podręcznego można wyświetlić bardzo ograniczoną liczbę funkcji w Gmailu na komputery – zaledwie cztery.

Zespół Gmaila stwierdził, że fajnie by było, gdyby zarządzanie wiadomościami e-mail było nieco bardziej rozbudowane i łatwiejsze. Dzięki temu wkrótce powinniśmy zyskać dostęp do kilku dodatkowych opcji, dostępnych z poziomu rozwijanego menu, pojawiającego się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Zestaw poleceń będzie więc zawierał nowe opcje odpowiedzi na zaznaczoną wiadomość, przekazanie jej dalej, możliwość otworzenia kilku maili w wielu oknach jednocześnie, nadawania im etykiet czy odznaczania ich do przeczytania na później.

Nowa funkcja, początkowo dostępna tylko dla użytkowników G Suite, wkrótce będzie dostępna dla wszystkich. Powinna uczynić z webowego Gmaila jeszcze bardziej przyjazne miejsce. I przede wszystkim – bardziej wygodne w użyciu, bo przyznam się szczerze, że konieczność wielokrotnego przeklikiwania się między różnymi opcjami sprawiła, że niemal kompletnie porzuciłem przeglądarkowego Gmaila na rzecz stacjonarnego klienta poczty.

źródło: Google przez GizChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona