To naprawdę przydatna aktualizacja – Gmail pozwala wysyłać e-maile jako załączniki

Google w końcu wydało aktualizację, po której będziemy mogli wysłać e-mail jako załącznik, bez konieczności przeklikiwania się przez kolejne ekrany przekazywania dalej poszczególnych wiadomości. Aż dziwne, że to wygodne rozwiązanie trafia do głównej poczty Google dopiero teraz.

Reklama

Taka sama opcja jest od dawana dostępna dla innych klientów pocztowych, na przykład w Outlooku. Po otrzymaniu wielu próśb od użytkowników pakietu G Suite, Google zdecydowało się, że wdroży ją również u siebie.

Wcześniej, żeby zapoznać kogoś z dłuższym wątkiem wiadomości, trzeba było przekazywać maile jeden po drugim albo kolejno pobierać ich zawartość, by wrzucić ją do jednego e-maila. Ani jedna, ani druga opcja nie była zbyt wydajna, więc wspomniana nowość powinna przełożyć się na większą wygodę obsługi Gmaila.

Reklama

 

Jak przekazać maile w formie załącznika

Wiadomości będą mogły być załączane jako pliki .eml, łatwo otwierane przez odbiorców w nowym oknie ich klienta pocztowego. Żeby dodać załącznik w takiej postaci, można to zrobić z poziomu tworzonej już wiadomości – wtedy wywołujemy załącznik w taki sam sposób, jak zwykle. Można także zaznaczyć kilka maili i z menu pojawiającego się po naciśnięciu trzech kropek wybrać „przekaż jako załącznik”. Jeszcze prostsze wydaje się zaznaczenie interesujących nas wątków i przeniesienie ich metodą przeciągnij i upuść do okna z nowo utworzoną wiadomością.

Ciekawe tylko, czy Google będzie indeksować e-maile, dodane do wiadomości jako załączniki. Ułatwiłoby to przeszukiwanie naszej skrzynki nadawczej, bo szczerze nie wyobrażam sobie przerzucania dziesiątek maili w poszukiwaniu tego jednego załącznika, który zawieruszył się po usunięciu wiadomości, z której wykonałem załącznik.

Nie musimy nic robić, żeby aktualizacja do nas dotarła. Wystarczy upewnić się, że mamy najnowszą wersję aplikacji na urządzeniach. Wersje webowe zaktualizują się same. Zanim jednak nowość pojawi się u wszystkich użytkowników Gmaila, może minąć kilka tygodni.

 

źródło: Google przez fonearena