Lepka sprawa: po ekranach niektórych Huawei Mate 20 Pro rozlewa się klej, powodując plamy i nierównomierne podświetlenie

Wzrasta liczb zgłoszeń wadliwych smartfonów Huawei Mate 20 Pro, których wyświetlacze ukazują żółtawozielone plamy przy jego krawędziach. Może to mieć związek z nieprawidłowym przyklejeniem panelu. Podobne problemy miał kiedyś OnePlus One, a jeszcze wcześniej – Nexus 4. Co dokładnie się dzieje?

Huawei Mate 20 Pro moim zdaniem ma szansę znaleźć się w pierwszej piątce najważniejszych smartfonów tego roku. Zdanie Kasi poznacie już niedługo, bo obecnie przygotowuje jego recenzję.

Okazuje się, że Mate 20 Pro może znaleźć się w nagłówkach branżowych portali nie tylko dlatego, że jest dobrym smartfonem. Na pierwszy plan mogą wyjść problemy z wyświetlaczem, które pojawiają się w niektórych sztukach tego modelu.

Obecnie liczba przypadków usterki, którą powoli zaczyna się nazywać Gluegate, zamyka się w kilkunastu. Problem ujawnia się jako żółtawozielone plamy przy krawędzi wyświetlacza. Na poniższym filmie pokazano, o co dokładnie chodzi.

https://youtu.be/AqMirjI7krc

W jednym z przypadków podobne przebarwienia pojawiły się nie tylko przy krawędziach ekranu, ale zajęły część jego powierzchni. Plamy są najbardziej widoczne, gdy dookoła jest ciemno lub gdy manualnie zmniejszymy jasność ekranu.

Większość wyprodukowanych urządzeń wydaje się być wolna od tej wady. Nie ma więc mowy o katastrofie wizerunkowej, jaką przeżył Samsung w związku z Galaxy Note 7, jednak w urządzeniu pokroju Huawei Mate 20 Pro tego typu niedoróbki w ogóle nie powinny występować.

Mówi się, że większość problemów powodują wyświetlacze wyprodukowane przez LG Display – to z ich paneli OLED korzysta Huawei, na zmianę z BOE. Na razie informacje o usterkach dostępne są w szczątkowej formie, gdyż polegamy przede wszystkim na tym, jakie dane zbiorą użytkownicy forum XDA. Producent zapewne niebawem zareaguje na doniesienia o felernych sztukach Mate 20 Pro i zaproponuje wymianę nieprawidłowo złożonych smartfonów na nowe.

 

źródło: XDA Developers przez Android Pit