Główny inżynier Nokii ciężko pracuje nad tabletem

Wygląda na to, że na wrześniowej imprezie Nokia World w Helsinkach rzeczywiście zobaczymy pierwszy (sensu stricte) tablet internetowy Nokii. Jak donosi powołujący się na fiński magazyn Kauppalehti Optio serwis Reuters, główny inżynier firmy spędza jedną trzecią swojego czasu pracując w pocie czoła nad urządzeniem mającym stawić czoło iPadowi.

Marko Ahtisaari, bo o nim mowa, w wywiadzie dla Kauppalehti Optio potwierdził to, co dotąd było jedynie plotkami – zobaczymy tablet Nokii. Jak wynika z naszych informacji, urządzenie będzie wyposażone w system operacyjny Windows 8, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 (lub nieco potężniejszy S4 Pro), 10-calowy ekran dotykowy oraz elegancką obudowę wyglądem nawiązującą do smartfonów z serii Nokia Lumia. Niestety, dotąd nie ujawniono jego dokładnej specyfikacji tabletu oraz szczegółów dotyczących daty jego premiery, ceny i momentu wprowadzenia na rynek.

Nokia od kilku miesięcy bacznie przyglądała się rynkowi tabletów internetowych. Potwierdził to sam jej prezes, Stephen Elop, lecz w tamtym czasie nie potrafi sprecyzować planów firmy. Z niecierpliwością wyczekujemy wrześniowej imprezy Nokia World, a na niej premiery nowego urządzenia. Smartfony z serii Nokia Lumia są bardzo ciekawe, ale wynikom ich sprzedaży daleko do iPhone’ów lub produktów Samsunga. Czy tablet Nokii spotka podobny los, czy też odniesie sukces?

via Engadget