Główny inżynier Nokii ciężko pracuje nad tabletem | Tabletowo.pl

Główny inżynier Nokii ciężko pracuje nad tabletem

Dołącz do dyskusji 0

Wygląda na to, że na wrześniowej imprezie Nokia World w Helsinkach rzeczywiście zobaczymy pierwszy (sensu stricte) tablet internetowy Nokii. Jak donosi powołujący się na fiński magazyn Kauppalehti Optio serwis Reuters, główny inżynier firmy spędza jedną trzecią swojego czasu pracując w pocie czoła nad urządzeniem mającym stawić czoło iPadowi.

Marko Ahtisaari, bo o nim mowa, w wywiadzie dla Kauppalehti Optio potwierdził to, co dotąd było jedynie plotkami – zobaczymy tablet Nokii. Jak wynika z naszych informacji, urządzenie będzie wyposażone w system operacyjny Windows 8, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 (lub nieco potężniejszy S4 Pro), 10-calowy ekran dotykowy oraz elegancką obudowę wyglądem nawiązującą do smartfonów z serii Nokia Lumia. Niestety, dotąd nie ujawniono jego dokładnej specyfikacji tabletu oraz szczegółów dotyczących daty jego premiery, ceny i momentu wprowadzenia na rynek.

Nokia od kilku miesięcy bacznie przyglądała się rynkowi tabletów internetowych. Potwierdził to sam jej prezes, Stephen Elop, lecz w tamtym czasie nie potrafi sprecyzować planów firmy. Z niecierpliwością wyczekujemy wrześniowej imprezy Nokia World, a na niej premiery nowego urządzenia. Smartfony z serii Nokia Lumia są bardzo ciekawe, ale wynikom ich sprzedaży daleko do iPhone’ów lub produktów Samsunga. Czy tablet Nokii spotka podobny los, czy też odniesie sukces?

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona