Dotąd nie wiedziałeś, że potrzebujesz głośnika Bluetooth w kształcie czaszki cyber-rysia

Wpisujemy to na listę najbardziej osobliwych elektronicznych gadżetów, jakie można kupić. Kranio jest głośnikiem dla koneserów czystego brzmienia, które jest zapewnić tylko niczym niezmącony dźwięk odbijający się od wnętrza pustej, syntetycznej czaszki.

Muzyczna czaszka rysia

Projekty współczesnych głośników Bluetooth starają się wyglądać nowocześnie i minimalistycznie. Raczej nie ma w nich miejsca na zbytnie szarżowanie stylem, który mógłby trafić tylko do nielicznych. Twórcy Kranio jednak to nie przeszkadza. Mało tego – właśnie na takich klientów liczy. Na Kickstarterze trwa zbiórka, która umożliwi Alanowi Wong produkcję grających czaszek rysia.

Skąd pomysł na taki gadżet? Twórca chciał skontrastować cechy materiału organicznego z zimnymi, syntetycznymi częściami mechanicznymi, które nadają całości posmaku czegoś w rodzaju udziwnionego cyberpunku. Oczywiście sama czaszka nie jest pozyskana z truchła prawdziwego rysia. To projekt realizowany na drukarce 3D, a następnie ręcznie malowany.

Tego typu gadżet może zdobić półkę jakiegoś zdobywcy trofeów za jedyne 269 dolarów. Wersja z plakatem, opcją grawerunku tekstu na obudowie głośnika i kopią danych potrzebnych do wydrukowania własnej czaszki rysia, kosztuje 359 dolarów.

W środku znajdujemy 4-calowy przetwornik o mocy 10 W, z którego popłyną nuty przesłane przy wykorzystaniu modułu Bluetooth 5. Zbiórka ma zakończyć się 16 kwietnia, ale już teraz zebrano wystarczającą ilość środków, by zrealizowano projekt.

Jeśli interesuje Was taki styl głośnika Bluetooth, to twórca Kranio już zapowiedział kolejne modele urządzeń w kształcie zwierzęcych czaszek. Na stronę zbiórki przejdziecie tędy.

źródło: Kickstarter dzięki The Verge