Platinet CROSS (fot. Platinet)

Nowym głośnikom bezprzewodowym Platinet woda nie straszna. A do tego są naprawdę ładne

Nie skłamię, jeśli powiem, że Platinet jednym z najaktywniejszych producentów głośników bezprzewodowych w ostatnim czasie. Jego oferta regularnie wzbogaca się bowiem o kolejny model, a tym razem za jednym zamachem dołączyły do niej aż cztery premierowe propozycje. Wszystkie charakteryzują się wodoszczelną obudową oraz przyjemnym dla oka wzornictwem.

Nowe propozycje od Platinet mogą podobać się tym bardziej, że dość mocno przypominają swoim designem inteligentne głośniki Google Home i Google Home Mini. Oczywiście nie są ich wierną kopią, ale można dopatrzyć się kilku podobieństw, co osobiście zaliczam jako zaletę. Urządzenia pokryte są plecionym materiałem i charakteryzują się wodoszczelnością IPX5.

Reklama

Platinet wprowadził do sprzedaży w sumie cztery głośniki: CROSS, HIKE, TRAIL i PEAK. Pierwszy ma moc 5 W i jest najbardziej mobilny, ponieważ wyposażono go również w karabińczyk, za pomocą którego można go przyczepić nawet do szlufki w spodniach. Model ten ma też akumulator o pojemności 800 mAh – według deklaracji producenta, taki zapas energii ma wystarczyć na do 6 godzin ciągłego odtwarzania muzyki.

Drugi z głośników, Platinet HIKE, ma moc 6 Wakumulator o pojemności 1500 mAh, który powinien zapewnić aż do 12 godzin ciągłego odtwarzania muzyki. Co ciekawe, jego gabaryty nie wskazywałyby na takie możliwości – to naprawdę miłe zaskoczenie, o które dość trudno w przypadku głośników bezprzewodowych.

Pozostałe dwa głośniki, Platinet TRAIL i Platinet PEAK, są pod względem parametrów bardzo podobne. Oba dysponują dwoma głośnikami o mocy 5 W (co w sumie daje 10 W mocy) i akumulatorem o pojemności 2200 mAh, który umożliwia 15 godzin nieprzerwanego odtwarzania muzyki. Urządzenia różnią się natomiast designem – TRAIL przypomina pastylkę, a PEAK tubę.

Wszystkie cztery głośniki oferują również łączność Bluetooth 4.2 z technologią EDR, złącze AUX i slot na kartę pamięci.

Ceny nowych głośników bezprzewodowych Platinet

  • Platinet CROSS – 99,90 złotych
  • Platinet HIKE – 119,90 złotych
  • Platinet TRAIL – 139,90 złotych
  • Platinet PEAK – 159,90 złotych

Wszystkie ww. głośniki można kupić m.in. w >oficjalnym sklepie internetowym Platinet<.

Źródło: informacja prasowa