GOCLEVER Sound Tube Rocket to nie pierwszy lepszy głośnik bezprzewodowy, chociaż wygląda niepozornie 19
głośnik bezprzewodowy Bluetooth GOCLEVER Sound Tube Rocket

GOCLEVER Sound Tube Rocket to nie pierwszy lepszy głośnik bezprzewodowy, chociaż wygląda niepozornie

Okres wakacyjny sprzyja kupowaniu głośników bezprzewodowych. W końcu w dniach wolnych od obowiązków chętniej spędzamy czas poza domem niż w jego murach. Wcale nie musi to jednak oznaczać, że nie możemy sobie wtedy posłuchać muzyki. Smartfony średnio się do tego nadają i wówczas na pomoc przychodzą właśnie głośniki bezprzewodowe. Na rynku zadebiutował dziś kolejny sprzęt z tego segmentu i nie sposób powiedzieć, że GOCLEVER Sound Tube Rocket się nie wyróżnia na tle konkurencji – bo zdecydowanie mu się to udaje.

Inspiracją do stworzenia tego głośnika była – jak zapewne się domyślacie, sugerując się nazwą i grafiką tytułową – rakieta. Aby go do niej upodobnić, zdecydowano się na zastosowanie oświetlenia LED, które może imitować zapłon i start rakiety (wiecie, takiej prawdziwej, co naprawdę leci w kosmos). Trzeba przyznać, że czegoś takiego nie zaoferował jeszcze nikt, więc GOCLEVER popisał się oryginalnością.

GOCLEVER Sound Tube Rocket na pierwszy rzut oka może wyglądać niepozornie, bowiem oferuje dwa głośniki o mocy jedynie 3 W każdy, jednak wspiera je subwoofer o mocy 7 W – taka konfiguracja jest raczej niespotykana (a jeśli już, to bardzo rzadko, aczkolwiek nic podobnego nie przychodzi mi do głowy). Z głośnikiem użytkownik może łączyć się bezprzewodowo za pomocą modułu Bluetooth (deklarowany zasięg to do 10 metrów).

Muzykę można jednak odtwarzać również przewodowo, z wykorzystaniem złącza AUX. Do dyspozycji są także slot na kartę pamięci SD i port USB oraz radio FM, więc sposobów, aby puścić pliki audio, jest cała masa, do wyboru, do koloru. GOCLEVER Sound Tube Rocket zasila akumulator o pojemności 2000 mAh – taki zapas energii ma wystarczyć na cztery godziny odtwarzania dźwięku. Trochę szkoda, że producent nie zdecydował się na trochę większą baterię. To moim zdaniem – patrząc przez pryzmat samej specyfikacji – najsłabsza strona tego sprzętu.

Głośnik bezprzewodowy Bluetooth GOCLEVER Sound Tube Rocket pokrywa obudowa, wykonana z ABS oraz tworzywa sztucznego o strukturze i właściwościach zbliżonych do gumy, dzięki czemu urządzenie jest wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne (a przynajmniej tak zarzeka się producent). Na górze znajdują się też uchwyt i pasek, ułatwiające transport. Całość ma 28 cm długości i 12 cm wysokości.

Głośnik bezprzewodowy Bluetooth GOCLEVER Sound Tube Rocket można kupić m.in. w >oficjalnym sklepie internetowym GOCLEVER<. W przesłanej do nas informacji prasowej podano, że sugerowaną cenę ustalono na 119 złotych, lecz na stronie producenta widnieje cena 149 złotych (w dodatku obniżona ze 179 złotych).

Źródło: informacja prasowa