głośnik bezprzewodowy Bluetooth GOCLEVER Sound Tube Rocket

GOCLEVER Sound Tube Rocket to nie pierwszy lepszy głośnik bezprzewodowy, chociaż wygląda niepozornie

Okres wakacyjny sprzyja kupowaniu głośników bezprzewodowych. W końcu w dniach wolnych od obowiązków chętniej spędzamy czas poza domem niż w jego murach. Wcale nie musi to jednak oznaczać, że nie możemy sobie wtedy posłuchać muzyki. Smartfony średnio się do tego nadają i wówczas na pomoc przychodzą właśnie głośniki bezprzewodowe. Na rynku zadebiutował dziś kolejny sprzęt z tego segmentu i nie sposób powiedzieć, że GOCLEVER Sound Tube Rocket się nie wyróżnia na tle konkurencji – bo zdecydowanie mu się to udaje.

Reklama

Inspiracją do stworzenia tego głośnika była – jak zapewne się domyślacie, sugerując się nazwą i grafiką tytułową – rakieta. Aby go do niej upodobnić, zdecydowano się na zastosowanie oświetlenia LED, które może imitować zapłon i start rakiety (wiecie, takiej prawdziwej, co naprawdę leci w kosmos). Trzeba przyznać, że czegoś takiego nie zaoferował jeszcze nikt, więc GOCLEVER popisał się oryginalnością.

GOCLEVER Sound Tube Rocket na pierwszy rzut oka może wyglądać niepozornie, bowiem oferuje dwa głośniki o mocy jedynie 3 W każdy, jednak wspiera je subwoofer o mocy 7 W – taka konfiguracja jest raczej niespotykana (a jeśli już, to bardzo rzadko, aczkolwiek nic podobnego nie przychodzi mi do głowy). Z głośnikiem użytkownik może łączyć się bezprzewodowo za pomocą modułu Bluetooth (deklarowany zasięg to do 10 metrów).

Muzykę można jednak odtwarzać również przewodowo, z wykorzystaniem złącza AUX. Do dyspozycji są także slot na kartę pamięci SD i port USB oraz radio FM, więc sposobów, aby puścić pliki audio, jest cała masa, do wyboru, do koloru. GOCLEVER Sound Tube Rocket zasila akumulator o pojemności 2000 mAh – taki zapas energii ma wystarczyć na cztery godziny odtwarzania dźwięku. Trochę szkoda, że producent nie zdecydował się na trochę większą baterię. To moim zdaniem – patrząc przez pryzmat samej specyfikacji – najsłabsza strona tego sprzętu.

Głośnik bezprzewodowy Bluetooth GOCLEVER Sound Tube Rocket pokrywa obudowa, wykonana z ABS oraz tworzywa sztucznego o strukturze i właściwościach zbliżonych do gumy, dzięki czemu urządzenie jest wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne (a przynajmniej tak zarzeka się producent). Na górze znajdują się też uchwyt i pasek, ułatwiające transport. Całość ma 28 cm długości i 12 cm wysokości.

Głośnik bezprzewodowy Bluetooth GOCLEVER Sound Tube Rocket można kupić m.in. w >oficjalnym sklepie internetowym GOCLEVER<. W przesłanej do nas informacji prasowej podano, że sugerowaną cenę ustalono na 119 złotych, lecz na stronie producenta widnieje cena 149 złotych (w dodatku obniżona ze 179 złotych).

Źródło: informacja prasowa