głośnik bezprzewodowy Fresh 'n Rebel Rockbox Bold S (fot. Fresh 'n Rebel)

Głośnikowi Rockbox Bold S nawet zima nie straszna, ale imprezy przy nim się raczej nie rozkręci

Nie wiem, jak tam u Was, ale u mnie powoli pojawia się śnieg. Elektronika wyjątkowo się z nim nie lubi, jednak niektórym sprzętom zima nie straszna. Bezprzewodowy głośnik Rockbox Bold S od Fresh’n Rebel niewątpliwie się do nich zalicza, a do tego oferuje wyjątkowo długi czas pracy na pojedynczym ładowaniu.

Obudowa głośnika bezprzewodowego Rockbox Bold S jest wodoszczelna – spełnia kryteria standardu IPX7 – więc spokojnie można go wziąć zarówno na basen, jak i stok narciarski. Większej imprezy się przy nim jednak raczej nie rozkręci, bo chociaż producent nie podaje wartości mocy, jaką dysponuje ten sprzęt, to jego niewielkie gabaryty zbyt wiele nie obiecują.

Reklama

Urządzenie ma bowiem wymiary zaledwie 80x80x80 mm, więc jest naprawdę niewielkie. Jeśli ktoś więc chciałby wykorzystać głośnik bezprzewodowy do takich konkretnie celów, powinien spojrzeć w stronę większych propozycji z portfolio marki – modelu Rockbox Bold M lub Rockbox Bold L. Ewentualnie może sparować dwa egzemplarze Rockbox Bold S, ponieważ jest taka możliwość – wówczas odtwarzać będą one dźwięk w stereo.

głośnik bezprzewodowy Rockbox Bold S (fot. Fresh 'n Rebel)

Niewątpliwą zaletą Rockbox Bold S jest czas pracy na pojedynczym ładowaniu – głośnik ten może grać nawet przez 12 godzin. W dodatku akumulator do pełna ładuje się tylko 1,5 godziny (5 V/1 A przez port microUSB), więc urządzenie doskonale spełni się w roli osobistego odtwarzacza muzyki poza domem. Tym bardziej, że producent zapewnia o „wysokiej jakości dźwięku”.

Marka deklaruje też, że jeśli Rockbox Bold S się pobrudzi, wystarczy umyć go pod bieżącą wodą. Jeżeli natomiast wpadnie do – na przykład – basenu, to nie utonie, tylko wypłynie na powierzchnię. Głośnikowi nie straszne również upadki, oczywiście przypadkowe, a nie celowe ciskanie urządzeniem o ziemię.

Do odtwarzania muzyki można wykorzystać także złącze 3,5 mm, nie tylko bezprzewodową komunikację Bluetooth. Sprzęt może też pełnić rolę zestawu głośnomówiącego, bowiem dysponuje również mikrofonem.

Rockbox Bold S trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu i będzie dostępny w sześciu kolorach: jasnoszarym (Cloud), miętowym (Peppermint), ciemnoniebieskim (Indigo), szarym (Concrete), czerwonym (Ruby) i różowym (Cupcake). Sugerowaną cenę tego modelu ustalono na 259 złotych.

Źródło: informacja prasowa, Fresh 'n Rebel