Gitarzysta Queen stworzył konkurencję dla Google Cardboard | Tabletowo.pl

Gitarzysta Queen stworzył konkurencję dla Google Cardboard

Dołącz do dyskusji 0

Brian May jest legendą rocka. Teraz gitarzysta zespołu Queen chce zostać legendą wirtualnej rzeczywistości.

Ten facet zawsze miał smykałkę do majsterkowania. Swoją pierwszą gitarę zbudował sam wykorzystując m.in. drewnianą deskę z kominka w domu. W wieku 15 lat. Zresztą, posłuchajcie „A Night at the Opera” albo „A Day at the Races”, gdzie momentami gitara Maya brzmi jak trąbka albo jakieś dziwaczne urządzenie muzyczne.

Wracając jednak do tematu. Brian May zaprezentował właśnie własne gogle do wirtualnej rzeczywistości. Alternatywę dla Google Cardboard czy Samsung Gear VR. No i prezentują się naprawdę nieźle. Okulary nazywają się Owl, do działania wymagają oczywiście smartfona, a pozwalają na oglądanie obrazu 3D w 360 stopniach.

Gogle Owl dostępne będą w sprzedaży w Wielkiej Brytanii za 25 funtów od połowy czerwca. Twórcą jest Brian May i jego firma London Stereoscopic Company. Co najciekawsze w okularach, w odróżnieniu od konkurencji są otwarte, a nie obudowane. Dzięki temu użytkownik może szybko uzyskać dostęp do telefonu. Np. w celu przesunięcia palcem jakiegoś elementu, itp.

Ciekaw jestem, z jakim przyjęciem ze strony publiczności spotka się Owl. W każdym razie cieszy, że gitarzysta zespołu Queen ma tak ciekawe pomysły.

Źródło: CNET

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona