Znamy specyfikację Gionee S11. Będzie miał 6-calowy ekran 18:9 i MediaTeka Helio P23 | Tabletowo.pl

Znamy specyfikację Gionee S11. Będzie miał 6-calowy ekran 18:9 i MediaTeka Helio P23

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj Gionee zaprezentowało swoje pierwsze smartfony z ekranami o proporcjach 18:9 (2:1) – M7 i M7 Power. Można się było jednak spodziewać, że to tylko pierwsze z nowych urządzeń z takim wyświetlaczem. Kolejne jest już w drodze i jest nim Gionee S11. Właśnie poznaliśmy sporo szczegółów na temat jego specyfikacji.

Listę parametrów nadchodzącej nowości przedstawił nam GFXBench i po szybkim rzucie oka na nią niestety muszę przyznać, że owszem, smartfon zapowiada się ciekawie, ale daleki jestem od stwierdzenia, że jest to sprzęt, na który wybitnie warto czekać. Nie wątpię, że urządzenie znajdzie „jakieś” grono użytkowników, aczkolwiek powinni mieć oni świadomość, że zaprezentowany wczoraj Gionee M7 jest pod kilkoma względami ciekawszy.

Jak podaje GFXBench, Gionee S11 został wyposażony w 6-calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości Full HD+, tj. 2160×1080 pikseli, co daje w ostatecznych rozrachunku 402 ppiSercem smartfona jest ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 16 nm) procesor MediaTek Helio P23 2,3 GHz z układem graficznym Mali-G71 MP2, wspierany przez 4 GB RAM. Pamięć wewnętrzna ma z kolei pojemność 64 GB.

GFXBench podaje również, że Gionee S11 wyposażono w aparat główny o rozdzielczości 16 Mpix, aczkolwiek już na tak wczesnym etapie można mieć pewność, że obok niego znajdzie się drugie, dodatkowe „oczko”. Na przodzie umieszczono natomiast 5 Mpix kamerkę. Jest też żyroskop, ale zabrakło niestety NFC. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1.1 Nougat, naturalnie z autorską nakładką Gionee.

Gionee S11 w GFXBench (fot. Tabletowo.pl)

Na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje Gionee S11, ale biorąc pod uwagę fakt, że jego poprzednika, Gionee S10, zaprezentowano w maju tego (2017) roku, na pewno jeszcze trochę sobie poczekamy na jego premierę.

*Na grafice tytułowej Gionee S10

Źródło: GFXBench

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona