Gionee Marathon M5 w jeszcze mocniejszej konfiguracji – z 3GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej

Na rynku jest już dość spora liczba urządzeń z pojemnymi akumulatorami, które mają zapewnić o wiele dłuższy od „standardowego” czas pracy na pojedynczym ładowaniu. Gionee zaprezentowało Marathon M5 w czerwcu, natomiast teraz model ten zadebiutował w Indiach, lecz z nieco lepszą specyfikacją.

Reklama

Smartfon na tle konkurencji wyróżnia nie sama pojemność akumulatora, lecz sposób, w jaki ją osiągnięto. Zastosowano bowiem nie jedno, a dwa ogniwa – po 3010 mAh każde. Energii ma wystarczyć na 4 dni „normalnego” użytkowania. Natomiast podczas testów okazało się, że podczas 62 godzin w trybie czuwania Marathon M5 „zużył” tylko 5% baterii – łatwo więc policzyć, że 100% przełoży się łącznie na 1240 godzin, czyli blisko 52 dni. Oczywiście można to uznać jedynie za ciekawostkę, w końcu smartfon jest po to, aby go używać, więc zapewnienie o 4 dniach pracy na pojedynczym ładowaniu bardziej obrazuje możliwości podwójnego akumulatora.

Gionee Marathon M5 1

O ile jego pojemność pozostaje niezmienna względem oryginału, to różnice pojawiły się przy okazji premiery Gionee Marathon M5 w Indiach. Pierwotnie wyposażono go w 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. O ile drugi z aspektów nie jest na tyle kłopotliwy (ponieważ można wesprzeć się kartą microSD), to pierwszy parametr istotnie może wpłynąć na pracę urządzenia. Producent postanowił wprowadzić na indyjski rynek wersję z 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Co ciekawe, przy okazji znacznie obniżono cenę, do 17999 rupii indyjskich (w przeliczeniu to około 1080 zł lub 270 dolarów) – dla przypomnienia napiszę, że Marathon M5, który miał premierę w czerwcu Chinach wyceniono wówczas na (równowartość) 370 dolarów.

Pozostałe parametry pozostają niezmienne w obu wariantach. Użytkownik otrzymuje więc 5,5-calowy, pokryty szkłem Gorilla Glass 3. generacji, wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6735, slot na kartę microSD o maksymalnej pojemności 128 GB, dwa aparaty: 13 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie, moduł LTE i system operacyjny Android 5.1 Lollipop wraz z nakładką Amigo 3.1. Całość, ważąca 211 gramów, zamknięta jest w obudowie o wymiarach 152 x 76 x 8,55 mm w jednym z trzech kolorów do wyboru: białym, czarnym lub złotym.

Źródło: Gionee