DJI szykuje nowy gimbal – Osmo Mobile 3. Mamy pierwsze szczegóły | Tabletowo.pl

DJI szykuje nowy gimbal – Osmo Mobile 3. Mamy pierwsze szczegóły

Dołącz do dyskusji 0

Federalna Komisja Łączności Stanów Zjednoczonych wydała stosowny certyfikat dla urządzenia pod nazwą DJI Osmo Mobile 3, dzięki któremu będzie mogło zostać dopuszczone do sprzedaży na tamtejszym rynku. W praktyce oznacza to, że już bardzo niewiele dzieli nas od debiutu trzeciej wersji gimbala dla smartfonów.

DJI Osmo Mobile to gimbale zapewniające możliwość stabilnego nagrywania obrazu przy wykorzystaniu zwykłego smartfona. O tym, jak bardzo przydatne są to urządzenia, przekonał się każdy, kto próbował nagrać film pozbawiony drgań w trudnych warunkach atmosferycznych, w trakcie spaceru czy jazdy na rowerze. Ze względu na swoją relatywnie niską cenę, sprzęty te znalazły się w obowiązkowym wyposażeniu wielu początkujących (i tych bardziej zaawansowanych też) vlogerów. Nie dziwi zatem, że producent postanowił przygotować następcę tak popularnego narzędzia.

DJI Osmo Mobile 3 fot. FCC

Druga generacja Osmo wnosiła, w stosunku do poprzedzającej, dwie bardzo poważne zmiany. Pierwsza to możliwość zamontowania telefonu w pozycji pionowej – ukłon w stronę miłośników Snapchata i Stories na Instagramie. Druga to zaś znaczące obniżenie sugerowanej ceny. W przypadku trzeciej raczej nie należy spodziewać się tak daleko idących zmian. Certyfikacja FCC sugeruje, ze jedyną nowością w warstwie technicznej będzie lekko przeprojektowany grip, nie podano jednak żadnych informacji o zmianach w oprogramowaniu samego urządzenia, gdzie DJI z pewnością pokusi się o przynajmniej drobne usprawnienia.

DJI Osmo Mobile 3 fot. FCC

Biorąc pod uwagę popularność poprzednich modeli, już teraz próżno szukać konkurencji, która zagroziłaby nowemu modelowi DJI Osmo Mobile. Największym rywalem wydaje się być…Osmo Pocket, z którym Mobile 3 przyjdzie stoczyć bratobójczą walkę. Posiadacze smartfonów legitymujących się wysokimi osiągami w zakresie nagrywanego obrazu raczej skłonią się ku gimbalowi pozbawionemu wbudowanej kamerki, która – swoją drogą – obarczona jest szeregiem wad (jakość nagrywanego dźwięku mogłaby być lepsza, niektórzy użytkownicy skarżą się na zbyt wąski kąt rejestrowanego obrazu).

Z drugiej strony, Osmo Pocket to urządzenie wyjątkowo filigranowe i praktyczne, przy okazji nieabsorbujące do pracy energii z baterii smartfona. Niezależnie od decyzji konsumentów, księgowi chińskiego producenta nie będą mieli powodów do narzekania.

DJI Osmo Mobile 3 fot. FCC

Na dzień publikacji niniejszego tekstu data prezentacji DJI Osmo Mobile trzeciej generacji nie została podana do wiadomości. Zachęcam jednak do zapoznania się z naszym testem DJI Osmo Mobile 2.

Źródło: The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona