fot. DJI

Przywitajcie dwa nowe gimbale DJI – RS 2 oraz RSC 2. Już można je zamawiać

Firma DJI, słynąca z produkcji dronów, statywów i gimbali, zaprezentowała dzisiaj dwa nowe modele tych ostatnich – Ronin-S2 (RS 2) oraz Ronin-SC2 (RSC 2). Sprawdźmy, co zaoferują.

Akcesoria i produkty dostarczane przez DJI wykorzystywane są zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Firma słynie z doskonałej jakości gimbali i nie inaczej ma być w przypadku dwóch nowych modeli z tego segmentu: DJI Ronin-S2 oraz Ronin-SC2.

Nowe gimbale DJI RS 2 oraz RSC 2 – specyfikacja

Obydwa sprzęty mają całkowicie nowy algorytm stabilizacji, który przyjął nazwę „Titan”. Dodatkowo znajdziemy w nich nowy system, którego zadaniem będzie wykrywanie i usuwanie mikroruchów. On natomiast nazywa się SuperSmooth. Połączenie tych dwóch technologii ma pomóc w osiągnięciu jeszcze bardziej stabilnych ujęć, niezależnie od tego, czy akurat uprawiamy aktywność fizyczną, czy wykonujemy bardziej statyczne kadry.

gimbal DJI RS 2 i RSC 2 - premiera
fot. DJI

Kolejną nowością jest wprowadzenie dotykowych ekranów do gimbali. Co ciekawe, droższy z modeli, czyli DJI Ronin S2 będzie miał wyświetlacz LCD o przekątnej 1,4 cala, natomiast tańszy DJI Ronin SC2 wyposażony zostanie w matrycę OLED o przekątnej 1 cala.

Waga modelu Ronin S2 to 1,3 kg i jest on w stanie udźwignąć aparaty o masie nawet do 4,5 kg! Wynik imponujący. Ronin SC2 waży zaś 1,2 kg i „uniesie” urządzenia do 3 kg.

DJI RS 2 (Ronin-S2) ma także blokadę osi i teflonową powłokę, dzięki której użytkownik będzie mógł zapewnić wymaganą stabilizację. Konstrukcja typu monokok z włókna węglowego dodatkowo zwiększa jego siłę i wytrzymałość. Tańszy z braci, czyli DJI RSC 2 (Ronin-SC2), zyskał również opcję złożenia, co ma pomóc w jego transporcie i uzyskaniu jeszcze lepszych ujęć, ponieważ można ustawić go w nawet 6 pozycjach.

gimbal DJI RS 2 i RSC 2
fot. DJI

Bardzo ważna jest również kwestia baterii. Akumulator w DJI RS 2 umożliwia do 12 godzin działania sprzętu, natomiast ten DJI RSC 2 jeszcze więcej, bo do nawet 14 godzin bez ładowania.

Warto wspomnieć także o funkcjonalnościach, w które zostały wyposażone oba gimbale. Są to przede wszystkim tryby, takie jak: Timelapse, Panorama czy Roll 360. Ronin-S2 umożliwi także wykorzystanie funkcji Track, która tworzy unikalną ścieżkę ruchów kamery dla nagrań ze ściśle ustaloną choreografią. Dodatkowo w obydwu gimbalach można skorzystać z funkcji, nazywanej ActiveTrack 3.0. Śledzi ona nagrywany obiekt, wykorzystując sygnał źródłowy z kamery i pozwala zawsze utrzymać w środku kadru to, co chcemy.

Cena DJI RS 2 oraz RSC 2

W przypadku obu modeli do wyboru dostaniemy dwie opcje. I tak cena DJI RS 2 prezentuje się następująco:

Natomiast dla modelu DJI RSC 2 również pojawią się takowe warianty, a ich ceny znajdziecie poniżej:

Obecnie trwa ich przedsprzedaż, a realizacja zamówień powinna rozpocząć się w przypadku RS 2 30 października, natomiast wersji RSC 2 – 15.11.2020.