Aorus RTX 3080 TI
Aorus RTX 3080 TI (źródło: videocardz)

Gigabyte „przez przypadek” ujawniło kartę graficzną GeForce RTX 3080 Ti jeszcze przed premierą

Oficjalne media Aorusa, należącego do Gigabyte, potwierdziły zbliżającą premierę GeForce RTX 3080 Ti Vision. Do sieci trafiło zdjęcie, które na pierwszy rzut okna przedstawia stos pudełek kart graficznych, z widocznie zamazanymi nazwami produktu. Ale nie wszystkimi…

Tweet został usunięty na wskutek tak dużej wpadki

Osoby fotografujące kolumnę sprzętu albo nie zauważyli pewnego elementu, albo zrobili to celowo. Pudełko widoczne na zdjęciu u samej góry zawiera napis „80Ti”, która jak możemy się domyślić jest niczym innym jak RTX 3080 Ti. Rozwieję od razu wszelkie wątpliwości – 2080 Ti nigdy nie była wydana w modelu „Vision”, który pojawił się dopiero wraz z rodziną RTX 3000 opartą na mikroarchitekturze Nvidia Ampere.

Przypadkowa prezentacja nowego RTX (źródło: videocardz)

Oznacza to nic innego, jak pojawienie się danego produktu przed premierą – karty 3080 Ti według wcześniejszych plotek mają pojawić się 31 maja, już za cztery dni.

Aorus RTX 3080 TI
Aorus RTX 3080 TI (źródło: videocardz)

A jak wygląda specyfikacja GeForce RTX 3080 Ti? Portal videocardz podaje informacje jakoby wariant Vision 3080 Ti miałby być sprzedawany w biało – srebrnej wersji kolorystycznej z potrójnym systemem wentylatorów Windforce 3X. Karta graficzna podobnie jak podstawowa 3080 Ti ma być 2.5 slotową konstrukcją z dwoma złączami 8 pin do dodatkowego zasilania. Kwestia portów ma być rozwiązana w niestandardowy sposób, bowiem producent oferuje dwa złącza HDMI 2.1 oraz trzy wejścia Display Port 1.4a. Na oficjalne potwierdzenie danych musimy jeszcze poczekać kolejne 4 dni, jednak jestem w stanie stwierdzić, że informacje wydają się naprawdę wiarygodne – cóż, czas zweryfikuje.