Mało reklam na stronie? Wkrótce będziesz mógł dorzucić do tego naklejki z GIF-ami

Giphy, jako właściciel jednego z najbardziej rozpoznawalnych serwisów z GIF-ami, jest zdania, że przyszłością komunikacji są wiadomości wizualne, nie tekstowe czy głosowe. Na pewno firma chciałaby, żeby tak się stało, bo na animacjach do komunikatorów można nieźle zarobić. Ale na naklejkach na strony internetowe?

Japońska aplikacja Line rozbiła bank, kiedy zaczęła odpłatnie udostępniać komplety naklejek do swojego komunikatora. Giphy uważa, że nie trzeba się z tym ograniczać, i że GIF-y powinny być dostępne również poza czatem. Dlatego uruchomiono dzisiaj Giphy Sticker Embed, czyli narzędzie (aktywowane przez stronę internetową), które pozwala użytkownikom na przeciąganie i upuszczanie naklejek w dowolnym miejscu strony, na desktopie lub smartfonie.

Reklama

Technicznie rzecz biorąc, narzędzie jest całkiem proste. Sticker Embed jest ogólnodostępną wtyczką JavaScript, którą deweloper może dodać do swojej strony internetowej. Potem podłącza dowolne pakiety GIF-ów od Giphy albo tworzy własne. Użytkownicy, widzi przełącznik w prawym dolnym rogu strony. Kiedy na niego klikną, na ekranie pojawi się kilka naklejek, które można przesuwać w dowolne miejsce i zmieniać ich rozmiar.

Na pierwszy rzut oka wygląda to głupio – po co w ogóle dodawać stronie internetowej możliwość zabawy ruchomymi naklejkami, które będą tylko odwracać uwagę od treści artykułów, a następnie znikną po przejściu na inną stronę?

Tom Smith, dyrektor ds. produktów wyjaśnił, że taki sposób interakcji ze stroną może zwiększyć poziom zaangażowania. Użytkownicy będą przyklejać GIF-y w różne miejsca strony, czyniąc z niej spersonalizowane mini-dzieło, którym zechcą zapewne podzielić się ze znajomymi. To niemal darmowa promocja witryny, bo odwiedzający ją będą wysyłać zrzuty ekranu swoim przyjaciołom. A oni kolejnym i kolejnym…

Wiadomo, że ostatecznie i tak się to ludziom znudzi. Ale testy pokazały, że animowane naklejki wydłużają czas pobytu na stronie nawet dwukrotnie. Brzmi jak dobry biznes.

Gipghy ma już dwóch partnerów dla swojego narzędzia – strony Thought Catalogue Quote CatalogueMożecie tam je przetestować. Sticker Embed zapewne pojawi się niedługo również na innych stronach, jako że jest darmowy, a implementacja wtyczki nie jest trudna.

Nie, u nas jej nie będzie ;)

źródło: TechCrunch