Zaatakuj znajomych śmiesznymi GIF-ami w prywatnych wiadomościach na Instagramie. Teraz już można

GIF-y, GIF-y, GIF-y. Zaraz obok memów tworzą jeden z najbardziej charakterystycznych elementów współczesnego internetu. Mimo, że słowo pisane nadal jest cenne, często zamiast reakcji wyrażonej słowami, wolimy wysłać animację celnie oddającą nasz stan. Choć były już one dostępne w Instagramie, to nie można było załączyć ich do wiadomości prywatnej. Teraz się da.

Nowa funkcja Instagrama pozwala na wysłanie do znajomego wiadomości prywatnej w postaci GIF-a. Do tej pory opcja taka była dostępna tylko dla osób tworzących Stories. Biblioteka animacji, spośród których można wybierać tę najbardziej adekwatną, otworzymy z rozszerzonego paska dodatków w oknie konwersacji. Baza pochodzi z serwisu GIPHY, który zawiera miliony GIF-ów.

W sekcji wyszukiwania da się nawet wybrać pierwszy z brzegu, losowy GIF, skojarzony z wpisanym przez nas hasłem. W taki sam sposób można dołączyć animację również w czacie grupowym. Nowa funkcja dostępna jest dla użytkowników Instagrama, którzy zaktualizowali swoje aplikacje na Androida i OS do najnowszej wersji.

Facebook próbuje ze wszystkich swoich aplikacji uczynić produkty kojarzone z możliwością wymiany zdań i zawierające osobną sekcję umożliwiającą prywatne rozmowy między użytkownikami. W ten sposób przyciąga do siebie coraz większą rzeszę klientów, odbieranych Snapchatowi. „Biały duszek”, choć w ostatnim czasie radzi sobie nieco lepiej, to ogólnie rzecz biorąc sporo traci względem Instagrama i pod tym względem raczej wiele się nie zmieni.

 

źródło: Instagram