GIF-y w WhatsAppie na iOS. Jak to mówią: lepiej późno niż później

WhatsApp zaktualizował swój komunikator na systemie od Apple i od teraz ma on możliwość wysyłania oraz odbierania gifów. Tak, to prawda, że konkurencja ma tę opcję od wieków, jednak w WhatsApp jest ona całkiem ciekawie rozwinięta.

Oprócz przesyłania gifów, które możemy wybrać z pamięci urządzenia, aplikacja oferuje przeszukiwanie pokaźnej biblioteki animacji. Dodatkowo, każdy gif może być przez nas dowolnie edytowany: da się dodać do niego napis, naklejkę a nawet odręczny rysunek. Oprócz tego, jeśli animacja wyda się nam być za długa, można ją skrócić.

whatsapp-new

Mając do dyspozycji 6-sekundowy filmik, możemy powierzyć WhatsAppowi przekonwertowanie go do gifa, zanim prześlemy materiał dalej. Wystarczy wybrać nagranie z rolki aparatu – proste i przyjemne. W identyczny sposób można przesłać Live Photo.

whatsapp-new

whatsapp-new-3

Dobrze, że WhatsApp nie odpuszcza w walce o użytkownika z innymi komunikatorami. Rzecz jasna, aplikacja na Androida pozostaje w ten sposób nieco w tyle za swoim odpowiednikiem na iOS, jednak aktualizacja powinna trafić również do sklepu Googleoby wkrótce, bo gify to życie!

 

źródło: The Next Web