Będą GIF-y w Instagram Stories. Potrzebne? W ogóle. Zabawne? Tak! 18

Będą GIF-y w Instagram Stories. Potrzebne? W ogóle. Zabawne? Tak!

Instagram właśnie wprowadza drobne zmiany w swojej aplikacji. Skoro już przyzwyczailiśmy się do naklejek w sekcji Stories, to teraz będziemy mogli przywitać naturalne rozwinięcie idei ubarwiania udostępnianych przez nas historii: GIF-y.

Rysowanie po zdjęciach i dodawanie zabawnych naklejek do filmów było fajne, ale teraz nasze Stories będą mogły wejść na nowy poziom dzięki GIF-om. Użytkownicy Instagrama będą mieli dostęp do pewnej puli animacji przygotowanych specjalnie dla nich, ale skorzystają też z ogromnej bazy GIPHY.

image image image image

Oprócz tego Instagram zamierza wykazać się większą elastycznością w przyjmowaniu zdjęć o różnych wymiarach. I tak jak kiedyś standardem były kwadratowe fotki, a od dłuższego czasu dołączyła do tego możliwość publikowania grafik o innych proporcjach, tak teraz powinno to stać się jeszcze bardziej naturalne, i przede wszystkim – będzie wyglądać lepiej.

Na przykład jeśli jakieś zdjęcie nie dopasuje się do kwadratowej ramki na liście postów w profilu, to niewykorzystane miejsce nie będzie już tak ziać pustą bielą, a zostanie wypełnione gradientowym odcieniem zgodnym z kolorystyką fotografii.

Jednak to właśnie Stories znajduje się w centrum zainteresowania Instagrama. I nic dziwnego – deweloperom zależy na przyciąganiu do siebie nowych użytkowników oraz wzmacnianiu swojej pozycji względem Snapchata, który ostatnimi czasy cienko przędzie.

Zmiany zaczną być wprowadzane od 29 stycznia w aplikacjach dla Androida oraz iOS.

 

źródło: Instagram