Gesty wielozadaniowości na tabletach z Androidem? To możliwe!

Reklama

Jeżeli jesteście posiadaczami tabletów z systemem Android i z zazdrością patrzyliście na właścicieli iPadów używających czterech lub pięciu palców, aby przełączać się pomiędzy otwartymi aplikacjami, mamy dla Was dobrą wiadomość – Wy też tak możecie! Umożliwi Wam to specjalna aplikacja o nazwie Gesture Control, która kompatybilna jest z urządzeniami z Androidem w wersji Honeycomb.

Gesture Control zostało stworzone przez użytkownika forum XDA (a kogóż by innego!), StupidIdea. Ten utalentowany programista otworzył miłośnikom tabletów z Androidem drzwi do podstawowej kontroli nad rozpoznawaniem gestów wykonywanych palcami na ich ekranach. Dzięki Gesture Control, możecie „uszczypnąć” wyświetlacz czterema palcami, by powrócić do ekranu głównego oraz przesunąć dwoma w dół, by cofnąć się o jeden poziom menu lub w górę, by ukryć belkę aktualnie otwartej aplikacji.

Aby zainstalować Gesture Control, musicie mieć prawa administratora na swoim urządzeniu (tzw. root). Aplikację możecie bezpłatnie (lub odpłatnie) pobrać ze sklepu Android Mar… ups, Google Play. Niezbędne linki znajdziecie poniżej.

Stworzona przez StupidIdea aplikacja nie daje posiadaczom tabletów z Androidem dokładnie takich samych funkcji, jakimi cieszyć się moją właściciele iPadów, ale to krok w dobrym kierunku. Dajcie programowi szansę i podzielcie się swoją opinią o nim w komentarzach!

Uwaga! Gesture Control nie działa na systemie Android 4.0 Ice Cream Sandwich!

via Redmond Pie