W OnePlusie 5T możesz mieć gesty ekranu, takie jak w iPhonie X. O ile zainstalujesz betę Androida Oreo - Tabletowo.pl

W OnePlusie 5T możesz mieć gesty ekranu, takie jak w iPhonie X. O ile zainstalujesz betę Androida Oreo

Oczywiście iPhone X nie jest pierwszym smartfonem, który obsługiwany jest przy pomocy gestów ekranu. Jednak o BlackBerry już nikt nie pamięta, nie mówiąc już o tym, jak (nie)wiele telefony z Kanady znaczą dla przeciętnego Smitha czy Kowalskiego. Liczy się iPhone X. Wiecie to Wy, wiem to ja i wie to Pete Lau, prezes OnePlusa.

Niektóre smartfony z Androidem pozwalają zaoszczędzić nieco miejsca na ekranie smartfonów, rozszerzając funkcjonalność klawisza domowego lub czytnika linii papilarnych. Nie jest to jednak powszechnie stosowane, zwłaszcza w czasie, gdy skanery odcisków palców coraz częściej wędrują na plecki urządzeń, a ekrany rosną, nie pozostawiając miejsca na przednim panelu smartfonów.

OnePlus ma na to radę – udostępnił użytkownikom OnePlusów 5T wersję beta Androida Oreo. Jedną z dodatkowych opcji jest możliwość kompletnego wyłączenia paska nawigacyjnego i zamiast tego przyznanie pierwszeństwa w obsłudze smartfonu kilku gestom. Poniższy filmik ukazuje, jak wygląda obsługa takiego OP5T.

Żeby przyzwyczaić się do nowego sposobu użytkowania smartfonu, potrzeba czasu. Ostatecznie, gesty są dostępne tylko w wersji beta Androida Oreo dla OnePlusa 5T. Po przejściu na oficjalną, publiczną wersję oprogramowania, gesty znikają.

Pozbycie się paska nawigacyjnego z dołu ekranu to dobry pomysł. Ograniczyłoby to problemy z wypalającymi się OLED-ami, powiększyło obszar roboczy, a może nawet wprowadziło małą rewolucję na rynku smartfonów. Wtedy pożegnalibyśmy się nie tylko z fizycznymi przyciskami pod ekranem, ale też z tymi wirtualnymi, wiecznie wyświetlanymi w jego dolnej części.

To byłoby coś.

Recenzja iPhone’a X – chyba spłynęło na mnie trochę “emejzingu”

źródło: The Verge, MisterMrMister, @Pan_droid

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona